Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Założyciele Three Arrow zniknęli. Które kraje są najbardziej prokryptowalutowe? Podsumowanie tygodnia #426

Wiadomości ze świata kryptowalut: założyciele Three Arrow zniknęli, ONZ bada adopcję kryptowalut w krajach, Revolut oferuje edukację klientom, a Playboy wejdzie do metaverse z kolekcją NFT. Śledź aktualności na Bitcoinist i Cryptopotato.

13 lipca 2022 | 05:01

Na poziomie kursu bitcoina nie dzieje się nic przełomowego. Co zaś ma miejsce w sferze newsów?

Założyciele Three Arrow zniknęli

Założyciele Three Arrow Capital, Kyle Davies i Zhu Su, zniknęli. Jak podają media, biuro firmy pozostaje od paru tygodni puste.

Three Arrow ogłosiło zaś niedawno upadłość na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Zbankrutowało po niespłacaniu 670 milionów dolarów pożyczki udzielonej przez brokera kryptowalut Voyager Digital, który również ogłosił upadłość.

Źródło: Bitcoinist

ONZ zbadała, które kraje mogą pochwalić się najwyższą adopcją kryptowalut

ONZ zbadała, które kraje mogą dziś pochwalić się najwyższym wskaźnikiem adopcji kryptowalut. 

Na 1. miejscu znalazła się Ukraina, a na drugim Rosja. 12,7% mieszkańców tego pierwszego kraju ma ekspozycję na cyfrowe waluty, podczas gdy drugiego 11,9%. Pokazuje to, że w czasie zagrożenia ludzie zaczynają uciekać w kryptowaluty. Na Ukrainie trwa bowiem wojna, zaś Rosja cierpi dziś z powodu sankcji, jakie nałożyły na nią państwa Zachodu i USA.

Na kolejnych miejscach znalazły się Wenezuela i Singapur z wynikami odpowiednio: 10,3% i 9,4%.

Źródło: Cryptopotato

Revolut chce edukować swoich klientów

Revolut wprowadza nową usługę – „Ucz się i zarabiaj”. Innymi słowy, firma chce bawić, edukować i pozwalać swoim klientom zarabiać. Będzie to możliwe dzięki serii krótkich szkoleń i quizów, po których ukończeniu będzie można otrzymać nawet 15 dolarów w kryptowalucie.

– Nasi klienci mają ogromny apetyt, aby dowiedzieć się więcej o kryptowalutach. „Learn and Earn” pomoże im lepiej zrozumieć trendy, ryzyko i potencjalne możliwości związane z kryptowalutami. Nasza współpraca z Fundacją Web3 w Polkadot, jednej z najpopularniejszych sieci blockchain, pomoże klientom lepiej poznać koncepcje kryptowalut – powiedział Emil Urmashin, Crypto General Manager w Revolut.

Playboy w świecie metaverse

Zgodnie z ogłoszeniem z 11 lipca, Playboy będzie miał swoją cyfrową posiadłość w The Sandbox – MetaMansion. E-rezydencja ma być miejscem metaverse’owych imprez i wydarzeń kulturalnych. Do tego dojdzie kolekcja NFT magazynu – Rabbitars NFT. Ta będzie składa się z 11 953 stokenizowanych awatarów króliczków.

 Playboy jest symbolem pewnego uroku, stylu życia i rozrywki, który łączy pokolenia i który wszedł już do świata Web3 – powiedział COO i współzałożyciel The Sandbox, Sebastien Borget.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut