Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Zabójca smartfonów” i włam na konto twórcy Ethereum. Podsumowanie tygodnia #486

Ambitne projekty kryptowalutowe: "Zabójca smartfonów" firmy Humane wchodzi na rynek, rozwiązanie skalowalności Ethereum w postaci KVMX Network oraz włamanie na konto Vitalika Buterina. Dodatkowo w sieci bitcoina użytkownik uiścił opłatę transakcyjną 20 BTC za przeniesienie zaledwie 0,074 BTC. Szczegóły w artykule.

14 września 2023 | 08:11

W ostatnich dniach obserwowaliśmy spadki wycen czołowych cyfrowych aktywów. Nie były one szczególnie duże ważne pod kątem analizy technicznej i nie przekreślają dalszych wzrostów. Co zaś działo się na poziomie fundamentów?

„Zabójca smartfonów” wchodzi na rynek

Zacznijmy od twórcy tego tajemniczego projektu. Jest nim Imran Chaudhri, amerykański inżynier, były pracownik Apple. Opracował  technologię ubieralną (wearables). W założeniu ma ona zastąpić smartfony. Firma Humane, która za nią stoi, już 14 października ma wypuścić na rynek urządzenie Ai Pin.

Wspomniany sprzęt to niewielkich rozmiarów smartfon bez ekranu, wyposażony w projektor, który przypina się do ubrania. Całość można obsługiwać za pomocą komend głosowych. Nawet informacja o tym, kto właśnie do nas dzwoni, będzie wyświetlana na dłoni. Właściwie całość przypomina wirtualnego asystenta, który na naszą komendę ma np. wyszukiwać w okolicy restauracji, kin czy innych miejsc. Już dziś sprzęt jest określany mianem „zabójcy smartfonów”.

Źródło: rp.pl

Startuje nowy projekt layer 2

Ethereum od dawna ma pewien problem – chodzi o skalowalność. Tą mają jednak poprawić projekty drugiej warstwy (layer 2). Jednym z nich jest KVMX Network. To nowy projekt, który ogłosił właśnie, że ​​planują zebrać na rozwój aż 5 mln USD. Jego twórcy mają ambitny cel – chcą sprawić, że blockchain Ethereum będzie „niezapychalny”, a nie więc nie do zatrzymania.

Główna sieć projektu ma wystartować w 2024 r. Kluczową rolę ma w niej odegrać ZK-Rollup, który – jak podają jego twórcy – będzie pierwszą na świecie warstwą 2 Ethereum, która umożliwi osiągnięcie niemal zerowych kosztów gazu. 

Źródło: biz.crast.net

Włam na konto Buterina

Konto na X Vitalika Buterina, twórcy Ethereum, zostało przejęte przez hakera. Ten ostatni opublikował na profilu programisty link, po kliknięciu którego mieliśmy otrzymać NFT. Oczywiście wszystko było kłamstwem i próbą przejęcia kluczy prywatnych do portfeli na kryptowaluty ofiar. W efekcie skradziono tak blisko 700 tys. USD w tokenach i NFT.

Buterin odzyskał już dostęp do konta na X. Przyznał, że utracił go, bowiem doszło do nielegalnej wymiany jego karty SIM. Ktoś dzięki temu zalogował się na jego profilu i zmienił hasło, przejmując tym samym dostęp do konto w social mediach.

Źródło: Cointelegraph

Zapłacił pół miliona USA opłaty transakcyjnej

W sieci bitcoina doszło do czegoś… bardzo dziwnego. Pewien jej użytkownik uiścił opłatę transakcyjną w wysokości ok. 20 BTC, czyli ok. 500 000 USD. Problem w tym, że chodziło o przeniesienie tylko 0,074 BTC (około 200 USD). Wszystko miało miejsce 10 września o godz. 17:10. Transakcję z tak wysoką opłatą wykopało F2Pool. Widząc, że to najpewniej błąd, wstrzymano się z przejęciem 20 BTC na trzy dni. Dano w ten sposób szanse użytkownikowi na odzyskanie majątku.

Źródło: X

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut