Powszechność czy opłacalność? Dlaczego pomimo, że Bitcoin oferuje większe bezpieczeństwo, błyskawiczne rozliczenia, anonimowość oraz brak prowizji Chomikuj.pl nie akceptuje Bitcoinów? Pytam o to Rafała Skwiot, rzecznika prasowego Chomikuj.pl.

Szczepan (S): Czy do tej pory płatności bitcoinami były brane pod uwagę jako alternatywna forma płatności?

Rafał Skwiot (RS): W związku z faktem, że oferujemy wiele różnych tradycyjnych możliwości płatności (m.in. płatność poprzez sms, przelew, płatność kartą), a nasi Użytkownicy nie sygnalizują potrzeby kolejnych opcji, dotychczas nie rozważaliśmy płatności kryptowalutą Bitcoin jako alternatywną formą płatności.

S: Czy planujecie akceptować bitcoiny?

RS: Na razie nie mamy tego w planach. W naszym przekonaniu płatności za pośrednictwem Bitcoinów wciąż stanowią marginalny segment płatności. Oczywiście śledzimy postępy w zakresie rozwoju tej waluty i jeśli sytuacja będzie ulegała zmianie, na pewno zastanowimy się nad wprowadzeniem możliwości płatności za jej pośrednictwem.

S: Czy są jeszcze jakieś inne kryptowaluty, które braliście pod uwagę?

RS: Staramy się śledzić wszelkie udogodnienia, które niesie ze sobą technologia i możliwość wygodnego płacenia za usługi internetowe. Jednak dotychczas, poza standardowymi opcjami płatności, nie spotkaliśmy się z możliwościami, które byłyby w pełni godne uwagi.

S: Czy są jakieś przeciwności, które blokują akceptowanie przez was Bitcoina?

RS: Jeśli chodzi o możliwości techniczne, to właściwie nie ma takich przeszkód. Jeśli tylko sytuacja rynkowa będzie sprzyjająca, a kryptowaluta Bitcoin spopularyzuje się, możemy wprowadzić płatności za usługi również za jej pośrednictwem.

S: Dochodzę do wniosku, że warunkiem akceptowania przez Was Bitcoinów jest ich większa powszechność. To czy taki właśnie był powód przyjęcia przez Was płatności Yeti? Czy może raczej chodziło o opłacalność, czyli niższą prowizję? Bo jeśli przy przyjmowaniu Yeti kierowaliście się opłacalnością, to biorąc pod uwagę właśnie ten czynnik, Bitcoin jest dla was dużo bardziej opłacalny a do tego szybszy. Oferując płatność przez SMSy czy kartą, prowizja ucina wam spore zyski. W przypadku Bitcoina nie płacicie żadnej prowizji. To nawet jeśli początkowo niewiele osób będzie płacić w ten sposób, nie jest to wystarczającym powodem aby zacząć go akceptować? Przecież nie wymaga to podpisywania umów, ponoszenia kosztów a jego implementacja zajmie wam chwilę.

RS: Rzeczywiście, głównym, chociaż nie jedynym czynnikiem, który decyduje o wprowadzeniu konkretnej opcji płatności w naszym serwisie jest jej powszechność. A co za tym idzie – wygoda Użytkowników. Obserwujemy, że z większą swobodą i łatwością korzystają oni z najpowszechniejszych operatorów płatności. Dlatego, w naszym przekonaniu, wprowadzenie kolejnych, nieznanych szeroko możliwości płatności, dla niektórych Użytkowników mogłoby być problematyczne. Co więcej, prowadzimy stały dialog z Użytkownikami. Wielu z nich wysyła do nas swoje rekomendacje czy propozycje, jednak dotychczas nie otrzymaliśmy żadnego pytania lub prośby związanej z wprowadzeniem kryptowaluty, którą jest Bitcoin. Oczywiście dostrzegamy jej korzyści, ale przyglądamy się także ryzykom z nią związanymi. Opierając się na powyższym, na razie nie planujemy poszerzenia możliwości płatności w naszym serwisie o kryptowalutę Bitcoin.

Korzystasz z Chomikuj.pl i chcesz płacić w Bitcoinach? Tutaj znajdziesz formularz aby im o tym powiedzieć:

 

83 KOMENTARZE

  1. Myślę, że gdyby na Chomiku pojawiła się kryptowaluta to mogli by zyskać nowych klientów. Myślę, że jest dużo osób, które z chomika nie korzysta, bo się boją że po nitce do kłębka i namierzą ich jako piratów. Bitcoin mógłby stanowić względne zabezpieczenie.

  2. Co to za argument że jak będzie popularny to wprowadzimy. Właśnie dlatego nie jest popularny że tego nie wprowadzają. Niech ruszą d… i przyłożą cegiełkę, bo inaczej banda przy korycie zje nas na śniadanie.

  3. nie wiem jak inni ale ja zamiast pytać o kanał płatności w BTC po prostu przeszedłbym do konkurencji która coś takiego oferuje.

  4. Tego typu portale dawno powinny mieć płatność BTC.

    Także śmieszy mnie podejście chomika do tej sprawy. Mamy się prosić ich aby udostępnili taką formę płatności! Większość zleje na to, że dany serwis nie ma czegoś mimo, że oni by chętnie to widzieli na stronie. Szkoda czasu na pisanie do portalu prosząc się o jakąś funkcjonalność.

    • Też nie rozumiem stanowiska Chomikuj.pl. Bitcoin pasuje do ich profilu idealnie i jest dla nich niezwykle opłacalny – nie mówiąc o anonimowości i innych właściwościach. Acz uważam, że pomimo ich ignorancji warto do nich napisać, bo jak zaczną akceptować Bitcoina to inne serwisy też się szybko zainteresują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.