Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
23 lipca 2014 | 11:27

Powszechność czy opłacalność? Dlaczego pomimo, że Bitcoin oferuje większe bezpieczeństwo, błyskawiczne rozliczenia, anonimowość oraz brak prowizji Chomikuj.pl nie akceptuje Bitcoinów? Pytam o to Rafała Skwiot, rzecznika prasowego Chomikuj.pl.

Szczepan (S): Czy do tej pory płatności bitcoinami były brane pod uwagę jako alternatywna forma płatności?

Rafał Skwiot (RS): W związku z faktem, że oferujemy wiele różnych tradycyjnych możliwości płatności (m.in. płatność poprzez sms, przelew, płatność kartą), a nasi Użytkownicy nie sygnalizują potrzeby kolejnych opcji, dotychczas nie rozważaliśmy płatności kryptowalutą Bitcoin jako alternatywną formą płatności.

S: Czy planujecie akceptować bitcoiny?

RS: Na razie nie mamy tego w planach. W naszym przekonaniu płatności za pośrednictwem Bitcoinów wciąż stanowią marginalny segment płatności. Oczywiście śledzimy postępy w zakresie rozwoju tej waluty i jeśli sytuacja będzie ulegała zmianie, na pewno zastanowimy się nad wprowadzeniem możliwości płatności za jej pośrednictwem.

S: Czy są jeszcze jakieś inne kryptowaluty, które braliście pod uwagę?

RS: Staramy się śledzić wszelkie udogodnienia, które niesie ze sobą technologia i możliwość wygodnego płacenia za usługi internetowe. Jednak dotychczas, poza standardowymi opcjami płatności, nie spotkaliśmy się z możliwościami, które byłyby w pełni godne uwagi.

S: Czy są jakieś przeciwności, które blokują akceptowanie przez was Bitcoina?

RS: Jeśli chodzi o możliwości techniczne, to właściwie nie ma takich przeszkód. Jeśli tylko sytuacja rynkowa będzie sprzyjająca, a kryptowaluta Bitcoin spopularyzuje się, możemy wprowadzić płatności za usługi również za jej pośrednictwem.

S: Dochodzę do wniosku, że warunkiem akceptowania przez Was Bitcoinów jest ich większa powszechność. To czy taki właśnie był powód przyjęcia przez Was płatności Yeti? Czy może raczej chodziło o opłacalność, czyli niższą prowizję? Bo jeśli przy przyjmowaniu Yeti kierowaliście się opłacalnością, to biorąc pod uwagę właśnie ten czynnik, Bitcoin jest dla was dużo bardziej opłacalny a do tego szybszy. Oferując płatność przez SMSy czy kartą, prowizja ucina wam spore zyski. W przypadku Bitcoina nie płacicie żadnej prowizji. To nawet jeśli początkowo niewiele osób będzie płacić w ten sposób, nie jest to wystarczającym powodem aby zacząć go akceptować? Przecież nie wymaga to podpisywania umów, ponoszenia kosztów a jego implementacja zajmie wam chwilę.

RS: Rzeczywiście, głównym, chociaż nie jedynym czynnikiem, który decyduje o wprowadzeniu konkretnej opcji płatności w naszym serwisie jest jej powszechność. A co za tym idzie – wygoda Użytkowników. Obserwujemy, że z większą swobodą i łatwością korzystają oni z najpowszechniejszych operatorów płatności. Dlatego, w naszym przekonaniu, wprowadzenie kolejnych, nieznanych szeroko możliwości płatności, dla niektórych Użytkowników mogłoby być problematyczne. Co więcej, prowadzimy stały dialog z Użytkownikami. Wielu z nich wysyła do nas swoje rekomendacje czy propozycje, jednak dotychczas nie otrzymaliśmy żadnego pytania lub prośby związanej z wprowadzeniem kryptowaluty, którą jest Bitcoin. Oczywiście dostrzegamy jej korzyści, ale przyglądamy się także ryzykom z nią związanymi. Opierając się na powyższym, na razie nie planujemy poszerzenia możliwości płatności w naszym serwisie o kryptowalutę Bitcoin.

Korzystasz z Chomikuj.pl i chcesz płacić w Bitcoinach? Tutaj znajdziesz formularz aby im o tym powiedzieć:

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut