Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Wojna a kryptowaluty. Podsumowanie #407

Poznaj najnowsze informacje na temat kryptowalut w kontekście wojny na Ukrainie. Dowiedz się o wsparciu społeczności, działań USA wobec Rosji, wprowadzeniu mikroopcji przez CME Group oraz konfiskacie portfeli związanych z Hamasem przez Izrael. Sprawdź, jak wydarzenia na świecie wpływają na świat kryptowalut.

3 marca 2022 | 17:38

Wojna na Ukrainie zmieniła wiele na rynkach i w polityce. Jak odbija się na kryptowalutach?

Wsparcie dla Ukrainy

Społeczność kryptowalut od pierwszych dni wojny na Ukrainie wspiera to napadnięte państwo. Datki można wpłacać m.in. w BTC i ETH:

BTC – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P

ETH i USDT (ERC-20) – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14.

Gavin Wood z Polkadot wpłacił w DOT aż 5 mln USD na rzecz Ukraińców. 

Wiadomo, że środki te są wydawane na uzbrojenie dla wojsk, środki medyczne itd.

USA chcą odciąć Rosję od kryptowalut

W tle trwa też wojna ekonomiczna. USA nakładają na Rosję sankcje, podobnie robi UE. Jak wskazała jednak Hillary Clinton, Rosjanie mogą obchodzić ograniczenia za pomocą cyfrowych walut. Dlatego zaapelowała do władz swojego kraju, by te zaczęły naciskać na giełdy kryptowalut, by te zablokowały konta klientów z Rosji.

 Byłam rozczarowana, widząc, że niektóre z giełd kryptowalut, nie wszystkie, ale niektóre, odmawiają zakończenia transakcji z Rosją – wyjaśniła była pierwsza dama. Dodała też, że każdy musi „zrobić jak najwięcej, aby izolować rosyjską gospodarkę”.

Źródło: Cryptopotato

CME Group wprowadzi mikroopcje na BTC i ETH

1 marca CME Group przedstawiło swoje plany dot. wprowadzenia mikroopcji na bitcoina i ethera. Wiadomo, że wielkość nowych kontraktów będzie wynosić jedną dziesiątą aktywów bazowych. Firma chce w ten sposób zaprosić do korzystania ze swoich usług mniejszych inwestorów.

Wiadomo też, że nowe opcje uzupełnią istniejące kontrakty na bitcoina.

Źródło: Twitter

Izrael konfiskuje portfele związane z Hamasem 

Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało, że skonfiskowało 30 portfeli na kryptowaluty, które należały do firm związanych z giełdą al-Mutahadun. Spółka została oskrażone o finansowanie organizacji terrorystycznej Hamas.

Benny Gantz, minister obrony kraju, powiedział przy tej okazji, że służby kraju rozszerzają swoje „narzędzia do walki z terroryzmem i z firmami, które dostarczają Hamasowi ekonomiczny tlen”.

Będziemy nadal współpracować, aby walczyć z terroryzmem wszelkimi środkami i w każdy sposób – dodał.

Źródło: The Times of Israel

 

Reklama:

Quark