Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Mastercard chce pomóc w adopcji kryptowalut. Młodzi Amerykanie chcą inwestować w cyfrowe aktywa. Podsumowanie tygodnia #440

20 października 2022 | 11:28

Jak co tydzień podsumowujemy dla was najważniejsze newsy ze świata kryptowalut.

Mastercard pomoże w adopcji kryptowalut

Mastercard we współpracy z Paxos zamierza pomóc wejść instytucjom na rynek kryptowalut. Planuje stworzyć system, który pomoże tym ostatnim w przeprowadzaniu transakcji kryptowalutowych zgodnie z przepisami. Pomoże też w technologicznych aspektach przeprowadzania tego typu procesów.

Dyrektor ds. cyfrowych Mastercard, Jorn Lambert, tłumacząc idee nowej usługi CNBC, powiedział, że „jest wielu konsumentów, którzy są tym naprawdę zainteresowani i zaintrygowani kryptowalutami, ale czuliby się znacznie pewniej, gdyby te usługi były oferowane przez ich instytucje finansowe”. Jak dodał, branża cyfrowych walut jest nadal dość „przerażające dla niektórych ludzi”.

Źródło: CNBC 

Młodzi bogaci Amerykanie chcą inwestować w kryptowaluty

Bank of America w swoim nowym badaniu wykazał, że młodzi, bogaci Amerykanie są 7,5 raza bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty niż starsi wiekiem inwestorzy (tu definiowani jako min. 43-latkowie). „Jeżeli najmłodsza kohorta nie jest pewna rynku akcji, to gdzie widzi możliwości wzrostu inwestycji? Alternatywy, w tym kryptowaluty, są ich wyborem nr 1” – podaje bank.

Do tego młodzi są niepewni, jeśli chodzi o akcje. Jak podano, “grupa wiekowa od 21 do 42 lat posiada zaledwie jedną czwartą swojego portfela w akcjach, w porównaniu z 55% w przypadku inwestorów w wieku 43 lat i starszych”.

Podczas gdy 29% młodszych osób twierdzi, że kryptowaluty stanowią wiodącą okazję do generowania bogactwa, zgodziło się z tym tylko 7% starszej grupy

– dodano.

Chociaż ogólne wykorzystanie [kryptowalut] jest niskie, młodsi ludzie są 7,5 razy bardziej skłonni do przechowywania kryptowalut w swoich portfelach i pięć razy częściej twierdzą, że całkiem dobrze je rozumieją

– czytamy dalej.

Źródło: news.bitcoin.com

NFT Anthony’ego Hopkinsa hitem

Gwiazda kina, Anthony Hopkins, wyemitował swoje NFT. Kolekcja okazała się hitem. Jak opisano ją na OpenSea, dzieło jako całość „konceptualizuje interpretację rozległych archetypów postaci, które Sir Anthony Hopkins przedstawił w swojej znakomitej karierze filmowej, czerpiąc potężną energię z jego stymulującego dzieła sztuki”.

990 obrazów NFT jest powiązanych z różnymi grafikami, które zostały zainspirowane najbardziej znanymi rolami aktora. Wraz z NFT można było wylicytować albumy z obrazami Hopkinsa z jego autografami. Do tego doszło NFT, które daje prawo do porozmawiania z aktorem przez sieć.

Źródło: dailyhodl.com

Muzeum na Ukrainie emituje NFT

Charkowskie Muzeum Sztuki stworzyło swoją kolekcję NFT. Ta jest dostępna na rynku Binance. Chodzi o pomóc w zbieraniu funduszy na ochronę dziedzictwa kulturowego Ukrainy, które jest zagrożone przez wojnę z Rosją.

Seria “Sztuka bez granic” to NFT 15 dzieł sztuki z kolekcji muzeum.

[NFT] zapewniają spokój i bezpieczeństwo darczyńcom, ponieważ wszystkie transakcje są rejestrowane za pomocą technologii blockchain. Wszystkie darowizny na cele charytatywne [realizowane] za pośrednictwem NFT są śledzone i nie można zmienić ani usunąć [tych zapisów]

– przekazało Binance.

Źródło: prnewswire.com

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut