Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Wikipedia rezygnuje z datków w BTC. Weiss Ratings ostrzega przed kryptowalutami. Podsumowanie #416

Zmiany na rynku kryptowalut: Wikipedia nie przyjmuje donacji w BTC, Weiss Ratings ostrzega przed kryptokredytami, Solana z awarią, a banki w Argentynie zaczynają oferować transakcje kryptowalutami. Sprawdź szczegóły!

5 maja 2022 | 14:47

Na rynku kryptowalut nadal widać trend boczny. W tle dzieją się jednak rzeczy, które mogą zmienić kierunek kursu BTC.

Wikipedia przestaje przyjmować datki w BTC

Wikipedia nie będzie już przyjmować datków w bitcoinach. Powód? Szkodliwe dla środowiska działanie blockchaina głównej cyfrowej waluty. O zmianę strategii finansowania internetowej encyklopedii zaapelowała użytkowniczka Molly White. Jej zdaniem kryptowaluty są związane z „drapieżnymi” inwestycjami, a do tego ich emisja jest szkodliwa dla środowiska. Dodała, że na rynku są oczywiście projekty kryptowalut, które są emitowane w sposób neutralny dla środowiska, ale bitcoin do nich nie należy.

Źródło: Twitter

Weiss Ratings ostrzega przed kryptowalutowymi kredytami

Weiss Ratings uważa, że rynek powinien strzec się kredytów hipotecznych, których zabezpieczeniem są kryptowaluty. Jako przykład podano ofertę startupu Milo. Ten oferuje nawet 30-letnie kredyty o dość niskim jak na obecne warunki oprocentowaniu. Tyle że zabezpieczeniem kredytu są kryptowaluty. Warunkiem jest to, by ich kurs nie spadł więcej niż 35%. Powyżej tej wartości startup wymaga, by kredytobiorca uzupełnił zabezpieczenie. 

Jak dodano w raporcie Weiss Ratings, „szerszy plan Milo polega na łączeniu kredytów mieszkaniowych zabezpieczonych kryptowalutami i oferowaniu ich jako obligacji zarządzającym aktywami i firmom ubezpieczeniowym”. To zaś przywołuje skojarzenia z krachem na rynku mieszkaniowym w 2009 roku.

Źródło: Weiss Ratings

Solana i kolejna awaria

Solana miał być „zabójcą Ethereum”. Tyle że sieć zaliczyła właśnie aż siódmą już awarię. Ta miała miejsce w nocy między 30 kwietnia a 1 maja i była spowodowana zbyt dużą liczbą transakcji z udziałem botów i NFT. Problemem okazało się narzędzie do emisji NFT Candy Machine.

Źródło: Twitter

Banki w Argentynie będą sprzedawać kryptowaluty

Dwa największe banki w Argentynie, Banco Galicia i Brubank, zaczynają oferować handel kryptowalutami. Ten pierwszy umożliwia zakup bitcoinów (BTC), etherów (ETH), USDC i XRP. Ofertę drugiego poznamy wkrótce.

Wiadomo, że Argentyńczycy coraz chętniej inwestują w kryptowaluty, bowiem chcą chronić swoje oszczędności przed inflacją, która w kwietniu wyniosła już aż 55%.

Źródło: Bloomberg

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut