Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Walmart stawia sieć bitomatów. Podsumowanie tygodnia #389

29 października 2021 | 08:21

W minionym tygodniu bitcoin ponownie drożał. Co zaś działo się na rynku kryptowalut?

Walmart stawia sieć bitomatów

Walmart, sieć sklepów detalicznych w USA, ma ambitne plany. We współpracy z Coinstar zaczyna montować w swoich punktach handlowych bitomaty. Docelowo ma ich być teraz 200, ale firma nie wyklucza, że ostatecznie liczba ta wyniesie sporo więcej.

Walmart to jedna z topowych sieci handlowych w USA. Jej plany dot. bitomatów znacznie przyspieszą adopcję kryptowalut w kraju.

Źródło: Bloomberg

Grozi nam hiperinflacja!

Choć w naszych podsumowaniach stawiamy z reguły na newsy dot. konkretnych wydarzeń, tym razem zrobimy wyjątek od tej reguły. 

Szef Twittera i Square, Jack Dorsey, napisał ostatnio na tym pierwszym portalu, że światu grozi hiperinflacja. Ponoć zacznie się w USA, a potem rozleje na pozostałą część globu. Jak dodał, ta „zmieni wszystko”.

Entuzjasta kryptowalut i przedsiębiorca z Nigerii, Tayo Oviosu skomentował post Dorsey’a pisząc, że jego kraj już doświadcza 16-procentowej rocznej stopy inflacji. 

Szef Twittera od dawna jest fanem bitcoina. Możliwe, że też widzi w nim szalupę ratunkową na czas inflacji.

Źródło: Twitter

Coinmarketcap zostało okradzione przez hakerów z bazy danych?

Portal Coinmarketcap mógł doznać ataku hakerskiego, w wyniku którego stracił bazę danych z adresami e-mail.

Według Have I Been Pwned aż 3,1 miliona adresów e-mail powiązanych z kontami CoinMarketCap było podobno przedmiotem handlu na forach hakerskich. Portal już skomentował sprawę:

„CoinMarketCap zdało sobie sprawę, że te partie danych to lista kont użytkowników. Chociaż listy danych, które widzieliśmy, to tylko adresy e-mail, znaleźliśmy korelację z naszą bazą subskrybentów.”

„Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na wyciek takich danych z naszych własnych serwerów – aktywnie badamy ten problem i poinformujmy naszych subskrybentów, gdy tylko otrzymamy nowe informacje”

– dodał rzecznik CoinMarketCap.

Źródło:  Have I Been Pwned

Australia chce regulować rynek kryptowalut

Agencja Reutersa podała właśnie, że specjalna komisja senacka stwierdziła, że przyszłe proponowane przepisy dot. kryptowalut powinny skupić się między innymi na udzielaniu ulg podatkowych na handel cyfrowymi aktywami. Do tego mają ułatwić firmom z rynku w kraju utrzymywanie kont w bankach i ogólnie wzmocnić adopcje cyfrowych walut w Australii.

Źródło: Reuters

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut