Reklama

Quark

W Salwadorze powstanie Bitcoin City. Podsumowanie #393

23 listopada 2021 | 13:56

Jak co tydzień powracamy do świata kryptowalut, by zaprezentować wam najciekawsze newsy dot. bitcoina, cyfrowych walut i blockchaina.

Bitcoin City

Salwador kontynuuje adopcję bitcoina. Rząd chce zbudować Bitcoin City. Projekt zakłada sfinansowanie nowego ośrodka miejskiego ze środków opartych na bitcoinowych obligacjach.

O pomyśle mówił prezydent Bukele. Miasto ma się znajdować we wschodnim regionie La Union i generować potrzebną dla siebie energię z wulkanu. Nie będzie też egzekwować żadnych podatków z wyjątkiem podatku VAT.

To w pełni ekologiczne miasto, które działa i jest zasilane przez wulkan. Inwestujcie w nim i zarabiajcie tyle, ile chcecie. – powiedział mediom Bukele.

Źródło: Twitter

Australijski polityk mówi o BTC: to nie jest moda!

W wywiadzie dla Australian Financial Review, australijski senator Hume powiedział, że branża kryptowalut to coś nowego, ale jest modą. Dodał, że trzeba do niej podejść „ostrożnie, ale nie bojaźliwie”. Rząd kraju powinien również powstrzymać się od postrzegania bitcoina i w ogóle kryptowalut jako „fanaberii”.

Jako branża, a także jako rząd, musimy uznać, że nie jest to moda – powiedział polityk.

Źródło: AFR

Amerykańska skarbówka przejęła w tym roku sporo kryptowalut

Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych (IRS) opublikował właśnie swój roczny raport dotyczący dochodzeń w sprawach karnych. Pojawiły się w nim kryptowaluty.

W ciągu 2021 roku skonfiskowano ponad 3,5 miliarda dolarów w kryptowalutach. To aż 93% wszystkich konfiskat dokonanych w tym okresie. 

W dokumencie wymieniono źródła pochodzenia tych środków. Chodzi np. o przejęcie ponad 1 miliarda dolarów w kryptowalutach od „Individual X”, który włamał się do Silk Road i ukradł część cyfrowych monet. Wymieniono też np. aresztowanie Romana Sterlingova, który prowadził serwis do prania pieniędzy w darknecie – Bitcoin Fog.

Źródło: IRS

Gemini chce zebrać od inwestorów środki na rozwój

Gemini, giełda braci Winklevoss, chce się nadal rozwijać, ale potrzebuje do tego pieniędzy. Dlatego też planuje pozyskać nowe środki od inwestorów. Chodzi o rundę finansowania wartą 400 milionów dolarów. Proces ten ma podnieść wycenę giełdy do 7 miliardów dolarów. 

Jak podaje Bloomberg, plany nie zostały sfinalizowane. Oznacza to, że warunki rundy finansowania mogą jeszcze ulec zmianom.

Źródło: Bloomberg

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut