Reklama

Quark

USA będą regulować rynek kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #366

Nowy przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, wypowiedział się nt. regulacji rynku kryptowalut.

12 maja 2021 | 14:37

Każdy tydzień na rynku kryptowalut to ważne newsy. W naszym podsumowaniu podsumowujemy dla was najważniejsze tego typu wydarzenia.

USA będą regulować rynek kryptowalut?

Nowy przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, wypowiedział się nt. regulacji rynku kryptowalut.

– Myślę, że w zakresie, w jakim coś jest papierem wartościowym, SEC ma duży autorytet, a wiele tokenów to faktycznie papiery wartościowe – powiedział. – Są pewne [aktywa], takie jak Bitcoin (…) – obecnie to około połowy tej klasy aktywów [tj. kryptowalut] (…). Jest to cyfrowy magazyn wartości, ale jest bardzo niestabilny i są inwestorzy, którzy chcą nim handlować. Myślę, że potrzebujemy tam większej ochrony inwestorów – dodał.

Później zapowiedział prace dot. regulacji rynku.

– Niezależnie od tego, czy są to giełdy papierów wartościowych, czy giełdy terminowe, istnieją systemy, które zostały wprowadzone w latach trzydziestych XX wieku w celu ochrony przed oszustwami i manipulacjami na giełdach oraz ochrony ich integralności. Myślę, że będziemy pracować z Kongresem, jeśli [kongresmeni] uznają to za stosowne, aby spróbować zapewnić ochronę ludziom, którzy chcą inwestować w tę spekulacyjną klasę aktywów – powiedział.

Źródło: Squawk Box 

Mastercard będzie współpracował z Ludowym Bankiem Chin

Według mediów, Mastercard prowadzi właśnie rozmowy z Ludowym Bankiem Chin (PBOC) i innymi bankami centralnymi. Celem jest połączenie systemów firmy z cyfrowymi walutami banków centralnych. Chodzi o konwersję walut cyfrowych na waluty fiducjarne.

Podczas gdy banki centralne mogą zająć się swoimi krajowymi problemami związanymi z cyfrowymi suwerennymi walutami, rolą, jaką zawsze możemy odegrać, jest interoperacyjność, gdy płatność wykracza poza granice kraju. Dla nas wspieranie cyfrowej waluty banku centralnego jest podobne do dodawania kolejnej waluty fiducjarnej do naszej sieci – przyznał Ling Hai, współprzewodniczący Mastercard Asia-Pacific.

Źródło: SCMP

Powstanie ETF Ethereum?

VanEck złożył wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dot. utworzenia funduszu ETF Ethereum. Warto podkreślić, że jest to pierwsza taka próba stworzenia ETF-u opartego na Ethereum. 

ETF w praktyce pozwoliłby inwestorom detalicznym kupować i sprzedawać ETH za pomocą rachunków maklerskich.

Źródło: SEC

Behemoth ma swój token

Najbardziej znany na świecie polski zespół muzyczny, Behemoth, wyemitował swój niewymienialny token (NFT). To efekt współpracy muzyków z artystą Rowanem E. Cassidy’m. W jej ramach powstała seria prac graficzno-dźwiękowych „Seven Seals”. Każdy NFT składa się z zapętlonej animacji z dźwiękami autorstwa Behemotha. 

Zespół skomentował idee:

„Kiedy Rowan zwrócił się do nas z pomysłem, byliśmy podekscytowani możliwością nadania naszym dziełom zupełnie nowego formatu, który jest związany z wieczystą własnością, [Rowan] rzucił wyzwanie Orionowi, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, co udokumentuje nasze wejście w przestrzeń sztuki cyfrowej.”

Źródło: Blabbermouth

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut