Reklama

Quark

Ukraina będzie miała CBDC. Podsumowanie tygodnia #377

3 sierpnia 2021 | 21:11

Jak co tydzień podsumowujemy dla was najważniejsze newsy z rynku kryptowalut i blockchaina. 

Ukraina będzie miała CBDC

Za naszą wschodnią granicą doszło do podpisania dokumentu, który uprawnia władze do emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał bowiem ustawę, która zezwala bankowi centralnego stworzenie e-hrywny.

Wcześniej, bo już 30 czerwca, ustawa została przegłosowana w ukraińskim parlamencie – Radzie Najwyższej.

Z kolei Narodowy Bank Ukrainy myśli nad stworzeniem CBDC już od 2018 roku. Powstał już nawet prototyp takiej cyfrowej waluty (oparty na blockchainie Stellar).

Źródło: strona prezydenta Ukrainy

Binance ma problemy w Malezji

Giełda Binance ma kolejne problemy. Ostrzegały przed nią już władze Wielkiej Brytanii i Polski. Teraz do tego grona dołącza Malezja. Urzędnicy tego kraju oskarżają firmę o prowadzenie nielegalnych działań finansowych.

Binance musi teraz wyłączyć stronę internetową i aplikację mobilną i zaprzestać wszelkich kampanii medialnych w kraju. Regulator z Malezji wezwał do tego obywateli swojego kraju do zaprzestania korzystania z nielegalnie działających giełd kryptowalut. 

Źródło: sc.com.my

CZ przygotowuje zmiany

Kontynuujemy wątek Binance. Changpeng Zhao, CEO giełdy, zapowiedział, że zamierza zdecentralizować działania swojej firmy. W praktyce ma to oznaczać, że stworzy lokalne oddziały Binance w poszczególnych krajach. Będzie to odpowiedź na problemy regulacyjne, z którymi styka się ostatnio spółka.

Jestem przedsiębiorcą technologicznym. Robimy ten pivot, aby być regulowaną instytucją finansową i byłbym bardzo otwarty, aby szukać lidera z silnym zapleczem regulacyjnym – powiedział Reutersowi.

Źródło: Reuters

Michael Saylor: BTC można kupować z myślą o następnych 100 latach

Szef MicroStrategy, Michael Saylor, stwierdził, że nie ma powodu, by nie hodlować BTC przez następne 100 lat.

Niektórzy ludzie uważają, że dywersyfikacja oznacza kupowanie innych rodzajów kryptowalut lub innych rodzajów akcji. Myślimy, że trzymając bitcoina, jesteśmy zdywersyfikowani. Ponieważ możemy zobaczyć bitcoina w bilansach miast, stanów, rządów, firm, małych [i] dużych inwestorów. Ostatecznie, bitcoin będzie rdzeniem innowacji technologicznych w Apple, Amazon i Facebook, więc chcemy hodlować BTC – powiedział.

Źródło: Bloomberg

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut