Reklama

Quark

Twórczyni OneCoina jedną z najbardziej poszukiwanych osób na świecie. Rewolucja w Ethereum jeszcze w tym roku. Podsumowanie tygodnia #425

5 lipca 2022 | 16:07

Wracamy do naszego podsumowania newsów tygodnia ze świata kryptowalut. 

Twórczyni OneCoina nadal poszukiwana 

Ruja Ignatova, czyli twórczyni kryptowalutowej piramidy OneCoin, jest nadal poszukiwana przez służby na całym świecie. FBI dodało ją teraz do swojej listy „dziesięciu najbardziej poszukiwanych zbiegów”. 

Warto dodać, że FBI oferuje nagrodę w wysokości 100 000 dolarów każdemu, kto posiada informacje, które mogą pomóc w doprowadzeniu do aresztowania “Crypto Queen”.

Ignatova stworzyła OneCoina, w ramach którego to projektu oszukała nieliczoną liczbą osób na 4 mld USD. Do dziś nikt nie wie, gdzie się ukrywa. Służby twierdzą, że może podróżować po Europie Środkowej i Wschodniej.

Źródło: FBI

Bank Rozrachunków Międzynarodowych zezwala bankom na inwestowanie w kryptowaluty

Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego Banku Rozrachunków Międzynarodowych przedstawił swoją propozycję ograniczenia całkowitej ekspozycji banków na „kryptoaktywa (…) do 1% [ich] kapitału”. Koncepcja została opisana w dokumencie „Druga konsultacja w sprawie ostrożnościowego traktowania kryptoaktywów” opublikowanym 30 czerwca. Oznacza to, że z jednej strony instytucja sugeruje zachować w kwestii kryptowalut ostrożność, ale z drugiej zezwala bankom na inwestowanie w nie.

Źródło: BIS

Bomba trudności w sieci ETH jeszcze w tym roku

Bomba trudności w sieci Ethereum zostanie wprowadzona za około 100 dni. Ma być to kluczowy etap przechodzenia sieci na model kopania Proof-of-Stake.

Przedstawiciel społeczności Fundacji Ethereum, Tim Beiko, stwierdził, że sytuacja dot. Ethereum 2.0 “wygląda dobrze”.

(…) wszystkie monitorowane węzły z wyjątkiem @OpenEthereumOrg, który nie obsługuje rozwidlenia, są zsynchronizowane

– napisał na Twitterze.

Ethereum 2.0 to nazwa nowej wersji Ethereum, która ma cechować się większą przepustowością i skalowalnością. Ma wyeliminować wiele wad obecnego blockchaina. Z kolei bomba trudności ma za zadanie zniechęcenie górników Proof-of-Work do kopania ETH za pomocą tego algorytmu i przejście na wspomniane Proof-of-Stake.

Powstanie Polium – konsola do gier NFT

Firma Polium zapowiedziała, że stworzy konsolę do gier NFT. Ta ma pojawić się na rynku w 2024 r. i obsługiwać następujące sieci: Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polygon (MATIC), BNB Chain (BNB), ImmutableX, Harmony, EOS i WAX.

Dziś nie znamy dokładnych szczegółów technicznych produktu. Według Polium konsola będzie jednak wyposażona w portfel na kryptowaluty. Kontroler będzie zaś wzbogacony w przycisk portfela, dzięki któremu użytkownicy będą mogli dokonywać transakcji. Bezpieczeństwo i weryfikację transakcji z pozycji konsoli będzie zapewniał skaner linii papilarnych, jakie znajdzie się na kontrolerze.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut