Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Twórca Twittera założy własną giełdę kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #381

2 września 2021 | 18:27

Co tym razem wydarzyło się na rynku? Dzieje się wiele. Mainstream coraz mocniej wkracza na rynek kryptowalut.

Square założy swoją giełdę kryptowalut

Jack Dorsey, twórca Twittera i CEO Square, ogłosił, że jego druga spółka pracuje obecnie nad zdecentralizowaną giełdą kryptowalut. Przyznał to w swoim tweecie.

Stojący bezpośrednio za projektem Mike Brock dodał, że jego zespół programistów, który jest częścią Square, chce stworzyć platformę, która będzie działała „w dowolnym miejscu na świecie”. Wiadomo, że giełda ma umożliwiać wymanię BTC. Ma być „całkowicie otwarta”, ale jednocześnie działać w oparciu o regulacje AML i KYC.

Źródło: Twitter

Piosenka polskiego rapera do kupienia za kryptowaluty

Utwór rapera Quebonafide pt. „Benz-Dealer” trafił na platformę Rarible. Tam można go kupić w wyniku wygrania licytacji lub od razu, ale za aż 5 ETH. Co jednak ważne, fan muzyka, który kupi piosenkę, będzie miał do niej pełne prawa. Teoretycznie więc inwestycja ta może się zwrócić, jeśli kompozycja zostanie wykorzystana np. w kampanii reklamowej itd.

W opisie aukcji możemy przeczytać:

„Chciałbym wam przedstawić wersję roboczą kawałka „Benz-Dealer” wykonaną w 2017 roku przez Quebonafide i FORXST. Szkic ten ma długość 1:26 i posiada jedną zwrotkę oraz refren. Po zakupie możesz zrobić z nim co tylko sobie wyobrazisz. Użyj go jako dzwonka, puść w pętlę dla swojej dziewczyny lub stwórz produkt. Dosłownie co tylko chcesz.”

Źródło: Rarible

Morgan Stanley inwestuje w kryptowaluty

Bank Morgan Stanley informował jakiś czas temu o posiadaniu 28 289 akcji Grayscale Bitcoin Trust, czyli funduszu, który inwestuje w kryptowaluty. 

Zgodnie z dokumentami, jakie złożono w SEC, Morgan Stanley Insight Fund posiada jednak teraz aż 928 051 akcji Grayscale Bitcoin Trust. Środki te są warte ok. 27 mln USD. Oznacza to, że bank dokupił sporo akcji trustu.

Źródło: SEC

12-latek zarobił majątek na NFT

Benyamin Ahmed, 12-letni artysta, stworzył swoją drugą już kolekcję NFT. Nazwał ją Weird Whales. Ta przedstawia pikselowe wieloryby. Nastolatek sprzedał aż 3350 „wielorybów” w cenie po 0,025 ETH za sztukę w mniej niż jeden dzień. Ich „produkcja” kosztowała 300 USD w ETH (tyle kosztowały opłaty gas w sieci). Daje to więc ponad 83 ETH. To spory majątek, zwłaszcza jak na 12-latka.

Po raz pierwszy dowiedziałem się o NFT na początku tego roku. Zafascynowałem się tym, ponieważ można łatwo przenieść własność NFT przez blockchain – powiedział Ahmed w czasie rozmowy z CNBC.

Źródło: CBDC

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut