Reklama

Quark

The Bitcoin Jar: gra społecznościowa i program lojalnościowy w jednym

12 listopada 2014 | 10:56

The Bitcoin Jar to druga gra społecznościowa (po Coinding) i pierwszy program lojalnościowy oparty na Bitcoinie ale The Bitcoin Jar nadaje lojalności nowe znaczenie. W The Bitcoin Jar klienci nagradzają siebie nawzajem a sama firma jest tylko przedmiotem wartościowania.

jar2

Posiadając słoik w The Bitcoin Jar, firmy mogą zbierać napiwki Bitcoin, budować relacje z klientami oraz sprawiać, że będą bardziej widoczne i konkurencyjne. Słoiki lojalnościowe The Bitcoin Jar są zasilane wdzięcznością klientów a projekt wyróżnia się tym, że bardziej przypomina zabawę niż typowy program lojalnościowy.

Zabawa polega na tym, że w momencie rozbicia słoika, dla pierwszych osób jest dostępna dana ilość wcześniej określonych produktów lub usług za darmo. W The Bitcoin Jar nie potrzeba niczego kupować, zbierać punktów czy znaczków. Klienci mogą odebrać nagrody odwiedzając firmy osobiście lub wysyłając emial w przypadku firm działających online. Każdy może zasubskrybować nieograniczoną liczbę słoików aby być powiadomionym w momencie rozbicia lub wyrazić swoją wdzięczność napełniając je.

The Bitcoin Jar jest prostym i jednocześnie świetnym narzędziem do promowania produktów i usług, które firmy mają do zaoferowania. Można go użyć w celu zwiększenia atrakcyjności organizowanych eventów czy nawet tworzenia ich w sposób spontaniczny. Ale to nie wszystko. W The Bitcoin Jar firmy same tworzą zasady i mogą je zmieniać za każdym razem kiedy rozbije się słoik. W związku z tym słoiki lojalnościowe mogą posłużyć także w innych celach np. charytatywnych, gdzie firma przekazuje zebrane napiwki na określony cel charytatywny lub nawet na pomoc w realizacji celów samej firmy. The Bitcoin Jar może oczywiście służyć także jako zwyczajny słoik na napiwki, gdzie beneficjenami są pracownicy. Bez względu na określone zasady ? zawsze musi być przynajmniej jedna osoba, która skorzysta z darmowych produktów lub usług oferowanych przez właściciela słoika.

Każdy słoik ma swój spersonalizowany widget, który pokazuje aktualny poziom zapełnienia i przekierowuje do podstrony gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące jego parametrów oraz firmy-właściciela. Dostępny jest tam także kod widgetu, z którego można swobodnie korzystać.

The Bitcoin Jar jest dostępny dla wszystkich firm ? działających zarówno fizcznie jak i online. W związku ze swoim charakterem i tym, że jest we wczesnej fazie rozwoju, dostępny jest tylko w wersji anglojęzycznej. Uczestnictwo w projekcie jest darmowe, wymagana jest jedynie jednorazowa opłata rejestracyjna, która obecnie wynosi 0.003 BTC (ok. 4 PLN). Firma dokonuje w ten sposób aktywacji ? dając napiwek do wybranego przez siebie słoika. Aby wziąć udział w projekcie wymagany jest kod-zaproszenie, który może uzyskać każda firma kontaktując się z The Bitcoin Jar na stronie www.thebitcoinjar.com

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut