Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Tesla nie chce już BTC, kurs w dół. Podsumowanie tygodnia #367

Elon Musk ogłosił, że Tesla nie chce już przyjmować BTC w zamian za swoje samochody. Powodem jest nieekologiczny mining.

19 maja 2021 | 08:50

Miniony tydzień był w świecie kryptowalut dość dynamiczny. Wszystko za sprawą Tesli…

Tesla nie chce BTC

Elon Musk ogłosił, że Tesla nie chce już przyjmować BTC w zamian za swoje samochody. Powodem jest nieekologiczny mining. Dodał, że firma nie będzie sprzedawać już uzyskanych kryptowalut. Przyznał też, że spółka jest otwarta na inne cyfrowe waluty, których kopanie jest bardziej przyjazne środowisku.

Niestety tweety Muska sprawiły, że kurs BTC rozpoczął spadki.

Źródło: Twitter

Powstanie film o wpływie BTC na środowisko

W odpowiedzi na krytykę Muska, środowisko BTC ogłosiło, że chce nakręcić film dokumentalny o wpływie kryptowaluty na środowisko. Projekt został ogłoszony przez inwestora i gospodarza podcastu Brada Millsa na Twitterze. Jak przyznał, celem filmu jest przedstawienie „ostatecznych” argumentów wyjaśniających, „dlaczego bitcoin przestawi świat na energię odnawialną szybciej niż rządy”.

Reżyserem dokumentu będzie Jamie King („Steal this film”). 

Środki na powstanie filmu są obecnie zbierane za pomocą crowdfundingu.

– Pomysł na ten nowy projekt, na który obecnie zbieramy fundusze, zrodził się w wyniku coraz większej uwagi poświęcanej zużyciu energii przez Bitcoina – powiedział King Cointelegraph. – Oczywiście doszło do tego, gdy Elon ogłosił, że na razie nie akceptuje BTC [jako formy płatność] – dodał.

Źródło: Cointelegraph 

NBP nie chce cyfrowego złotego

NBP opublikował swój raport nt. cyfrowych walut banków cyfrowych.

Jak dotąd, NBP nie zidentyfikował celu emisji cyfrowego złotego o charakterze systemowym ani szczególnych potrzeb konsumentów lub podmiotów gospodarczych, które nie mogłyby zostać zaspokojone przez dostawców usług płatniczych w Polsce, a jedynie przez bank centralny w drodze wprowadzenia CBDC. Powściągliwość banku centralnego w tym temacie wynika również z braku podstaw prawnych dla wprowadzenia CBDC (zawartych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o NBP). Na obecnym etapie brak jest wyraźnych korzyści z wprowadzenia pieniądza cyfrowego banku centralnego w Polsce w stosunku do dostrzeganych rodzajów ryzyka związanego z jego emisją dla gospodarki, obrotu pieniężnego i systemu finansowego”

– napisano w dokumencie.

Aktualne stanowisko NBP w kwestii emisji CBDC może ulec modyfikacji, o ile zaistnieją czynniki (krajowe lub międzynarodowe) uzasadniające taką zmianę. Nie jest wykluczone, że w przyszłości NBP mógłby emitować, obok banknotów i monet, również cyfrowego złotego, który uzupełniłby zbiór dostępnych obecnie instrumentów płatniczych i zapewniłby możliwość korzystania z pieniądza banku centralnego osobom preferującym elektroniczne metody płatności”

– dodano.

Źródło: NBP

Microstrategy nadal kupuje BTC

Microstrategy niestrudzenie skupuje bitcoiny. Tym razem dodało do swojego bilansu 271 BTC. O sprawie poinformował Michael Saylor, CEO firmy.

Jak dodał, zakupy zostały dokonane w okresie do 13 maja po średniej cenie 55 387 dolarów. Microstrategy posiada więc obecnie 91 850 BTC kupione po średniej cenie 24 403 USD.

Źródło: Twitter

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut