Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

T-Mobile Polska przyjmuje Bitcoin za doładowania

18 lutego 2015 | 09:44

READ IN ENGLISH

Polski operator płatności InPay S.A. nawiązał współpracę z T-Mobile Polska. Od dzisiaj Bitcoinami można zapłacić za doładowania w T-Mobile na kartę, oraz w Heyah. T-Mobile Polska jest pierwszym operatorem telefonicznym w Polsce który przyjmuje cyfrową walutę. Przez pierwsze trzy miesiące osoby dokonujące płatności w cyfrowej walucie mogą liczyć na 20% wartości doładowania gratis. Jak przeczytamy w komunikacie prasowym:

T-Mobile Polska poszukując nowych i innowacyjnych pomysłów wśród startupów podjął współpracę z polskim procesorem płatności Bitcoin. Wspólny projekt to wynik programu akceleracyjnego dla polskich startupów o globalnych ambicjach, któremu patronował T-Mobile Polska wraz z Polską Przedsiębiorczą. InPay S.A. pokazała jak dzięki cyfrowej walucie Bitcoin można w sposób błyskawiczny doładować telefon.

W oświadczeniu prasowym forma zaznaczyła, że Bitcoin to przede wszystkim wygodny i bardzo szybki sposób płatności, dlatego T-Mobile umożliwiając płatności Bitcoinami będzie w stanie sprawdzić jak duże jest zainteresowanie.

Rozwiązanie umożliwia zakup kodu, a następnie doładowanie karty za pomocą kilku dotknięć ekranu telefonu. Cały proces dla posiadacza portfela Bitcoin trwa krócej niż pół minuty i nie wymaga podawania żadnych danych, czy żmudnego przepisywania kodów.

W celu skorzystania z usługi wystarczy odwiedzić stronę inpay.pl/doladowanie. Posiadacze smartfonów w celu płatności Bitcoinami w sklepach powinni mieć zainstalowany jeden z portfeli dostępnych w GooglePlay, czy Appstore. Przegląd portfeli można znaleźć na stronie bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze Bitcoinów to może je kupić na jednej z polskich giełd takich jak BitBay.netBitmarket.pl, Bitcurex.comBitmarket24.plBitstar.pl. Na stronie cryptoins.com można kupić Bitcoiny bez rejestracji, podobną możliwość dają Bitomaty znajdujące się we Wrocławskich Arkadach, Warszawskiej hamburgerowni BobbyBurger i Ambasadzie Bitcoin.

T-Mobile Polska świadczy swoje usługi prawie 15,7 milionom klientów. W ich ofercie znajduje się cały zakres usług telekomunikacyjnych zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Klienci T-Mobile mogą także korzystać z usług finansowych świadczonych przez T-Mobile Usługi Bankowe. Czy to znaczy, że niedługo cyfrowa waluta zawita w banku? Firma nie podaje takich informacji, ale z całą pewnością do tego jeszcze daleka droga i jeśli płatności Bitcoinami za doładowania odniosą sukces to prędzej spodziewałbym się wprowadzenia możliwości płacenia cyfrową walutą ca telefony i abonament.

Płatności Bitcoinami możliwe są dzięki InPay S.A. Jest to polski operator płatności który przejmuje na siebie całe ryzyko związane z wahaniami kursów, a T-Mobile będzie otrzymywać płatności już w złotówkach na swoje konto bankowe. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ firma nie musi przejmować się zmiennym kursem cyfrowej waluty oraz kwestiami prawnymi, ponieważ z urzędem skarbowym rozlicza się w tradycyjny sposób. Z usług InPay korzysta już między innymi szpital Medicover, oraz platforma CDP.pl, na której do 26 lutego przy płatności Bitcoinami można liczyć na 10% zniżki.

W listopadzie firma InPay S.A. przeprowadziła sprzedaż akcji imiennych, a jedyną formą ich zakupu była płatność Bitcoinami. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem kiedy to 181 inwestorów z całego świata kupiło 5% akcji spółki za sumę 200.000 złotych.

Za Bitcoiny można kupić także doładowania do innych sieci w serwisach takich jak BitZdrapka albo Bitfon, tam również dostępny jest rabat 12% i 10%, jest to jednak oddolna inicjatywa.

Warto zaznaczyć, że Polska zajmuje bardzo wysokie miejsce pod względem ilości pobrań portfela Bitcoin. Na Bitcoinowej mapie akceptacji znajdują się już dziesiątki fizycznych placówek akceptujących Bitcoin w naszym kraju i co najmniej kilka razy tyle w Internecie. Na coinmap.org możemy sprawdzić lokalizację już 6282 miejsc na całym świecie. Na całym świecie znajduje się także około 400 bitomatów produkowanych przez około 20 różnych firm z całego świata. Trzy takie bitomaty znajdziemy w Polsce. Według nowych badań aż 8% amerykańskich sprzedawców planuje wprowadzenie płatności w Bitcoinie w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Jednocześnie 2/3 amerykanów wciąż nie wie czym jest Bitcoin.

Zrzut ekranu 2015-02-15 19.38.18

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut