Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
2 maja 2013 | 20:00

Elizabeth Ploshay | 24 kwietnia 2013

Po osiągnięciu progu 20 miliardów w transakcjach mobilnych, szef firmy PayPal- David Marcus wystąpił w programie ?The Pulse? nadawanym w telewizji Bloomberg by porozmawiać o bezpieczeństwie takich transakcji, oraz podzielić się swoim zdaniem na temat Bitcoina. Tego ranka, szef Paypala wyraził zainteresowanie Bitcoinem i zasugerował możliwość potencjalnego wdrożenia szybko rozwijającej się wirtualnej waluty do oferty firmy. PayPal robi co może, by pozostać liderem w innowacyjnych i wygodnych rozwiązaniach dotyczących zamówień i zapłat dla klientów i sprzedawców. Nasuwa się pytanie, czy tak wielka chęć pozostania na szczycie i pomysłowość sprawi, że szefostwo PayPala ostatecznie zdecyduje się na akceptację zapłat w Bitcoinie.

W ostatnim czasie PayPal pracował z siecią restauracji Jamba Juice nad aplikacją na iPhona dostarczającą zaawansowane opcje składania zamówienia i zapłaty za nie. W skrócie, klienci mogą zlokalizować najbliższą franczyzę za pomocą telefonu, złożyć zamówienie, zapłacić, a następnie odebrać gotowe już zamówienie z restauracji. Ten proces uległby przyśpieszeniu z użyciem Bitcoina. Bez konieczności wykonywania dużej liczby operacji, zainteresowani klienci zwyczajnie używaliby bitcoinowego portfela i skanowali kod QR by dokonać zapłaty.

Największą zaletą transakcji mobilnych jest wygoda zarówno dla sprzedawców jak i klientów. W dodatku, przy ciągłym zanikaniu granic pomiędzy opłatami online, mobilnymi i offline Marcus wskazuje na możliwość wprowadzenia Bitcoina na zasadzie cyfrowych portfeli. W wyrazie uwagi przywiązywanej ciągle zmieniającemu się trybowi życia klientów, Marcus wspomniał o ewentualności przyjęcia Bitcoina ze względu potrzeby klientów. Jako, że wygoda i trafność są kluczowe, Bitcoin przyciąga uwagę jako potencjalny sposób przyspieszenia transakcji oszczędzający czas oraz pieniądze jej uczestników.

Warto wspomnieć, że w sytuacji zapotrzebowania na bardziej wygodne metody przetwarzania transakcji, PayPal wciąż przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa klientów oraz sprzedawców. W czasach rosnącego problemu kradzieży tożsamości, Paypal pracuje z firmami Goodle i Lenovo w ramach organizacji FIDO Alliance. Celem prac jest rozwiązanie problemu kradzieży haseł z urządzeń służących do zapłat mobilnych i online przez hakerów. Jak powiedział Marcus, firma stara się wyprzedzić konkurencję przy jednoczesnym zdobywaniu zaufania klientów.

Wiemy już, żę Bitcoin jest bezpieczną formą transakcji. Wydawanie Bitcoinów nie jest obarczone takim ryzykiem kradzieży tożsamości jak używanie karty kredytowej. Numery kart i adres kupującego mogą zostać ukradzione przez złodziei tożsamości, którzy następnie wydają pieniądze swoich ofiar. Przy wykorzystaniu Bitcoina, użytkownik zwyczajnie wysyła zapłatę na adres Bitcoin sprzedawcy bez koniecności wprowadzania żadnych informacji osobistych.

To wydarzenie zwiastuje potencjalną współpracę między PayPalem a Bitcoinem. Jest to wzrost znaczenia tej waluty, z którego możemy się tylko cieszyć.

 

Źródło: http://bitcoinmagazine.com/paypal-considers-bitcoin/

Tłumaczenie: Mateusz Kocot 2.05.2013

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut