Niedługo ruszamy z Bitcoinową akcją crowdfundingową i postanowiłem wygenerować spersonalizowany adres BTC – czyli taki, na początku którego będzie się znajdowało wybrane przeze mnie hasło. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, przekonamy się czy jest to aż takie trudne jak może się wydawać. 

Oczywiście mógłbym skorzystać ze strony która umożliwia takie rozwiązania. Tak też zrobiłem i po kilku minutach na moim mailu pojawił się odnośnik do klucza prywatnego i adresu BTC z wybraną przeze mnie frazą. Zrobiłem to poprzez stronę bitcoinvanitygen.com i w sumie mógłbym na tym poprzestać, ale należy pamiętać, że klucz dostępu do Bitcoinów został wygenerowany na stronie internetowej i nie wiadomo czy jej autorzy nie przechowują kluczy, żeby móc je później wykorzystać do kradzieży środków. Dotychczas takie sytuacje nie miały miejsca (albo o nich nie słyszałem), ale lepiej dmuchać na zimne.

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.24.14

Spróbujmy więc zrobić to na własną rękę używając dedykowanego oprogramowania. Program którego użyję nazywa się Vanitygen

Pobrałem wersję na Windowsa, ale można to zrobić także na Mac Os i Linuxie, chociaż jest to bardziej skomplikowane (tak piszą, nie próbowałem). Rozpakowałem ZIPa i moim oczom ukazało się to:

zip

Pierwszy sukces za nami. Zostało jeszcze tylko kilka kroczków. W oknie pokazało się pięć programów. Oclvanitygen wykorzystuje karty graficzne kompatybilne z OpenCL i sprawdza się przy nowszych kartach ATI/AMD. Vanitygen i Vanitygen64 używają CPU, a co za tym idzie wolniej generują adresy. Sprawdza się to dobrze przy krótszych adresach.  Oclvanityminer and oclvanityminer64 podobno można zignorować, więc tak też zrobię. 

Czas otworzyć CMD. Klikamy Start, następnie wpisujemy ‘cmd’ i program powinien od razu pokazać się na liście. 

cmd

Kolejny sukces!

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.40.57

Teraz trzeba wpisać lokalizację programu którego użyjemy. W Windows 7 można przeciągnąć go nad okno CMD i automatycznie się pojawi. Oclvanitygen nie działa na moim komputerze, więc wybrałem oclvanityminer64.

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.44.28

I klikamy enter. 

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.45.33

Coraz bliżej… teraz widać (albo nie widać), ze trzeba użyć -v i -i. Jeszcze raz przeciągamy program nad CMD i dodajemy te opcje, oraz frazę którą chcemy wygenerować.

Każdy adres musi zacząć się od 1. Można więc spróbować wygenerować 1test, ale należy pamiętać, że im więcej znaków, tym dłużej będziemy musieli zaczekać. Zacznijmy więc od 1abc. 

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.51.07

Enter.

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.52.03

Już myślałem, że jakiś error, bo tyle różnych cyferek, że na moment się pogubiłem. Przyglądając się bliżej, zauważyłem, że operacja się powiodła! Trwało to mniej niż sekundę i nie było tak źle, to jest łatwiejsze niż myślałem! A mój komputer dalej działa. Wpiszmy coś dłuższego.

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.56.20

Chyba za długie, bo mój komputer zaczął buczeć jak kosiarka i wyświetliło się 50% prawdopodobieństwo znalezienia klucza w ciągu 4.5 lat. Coś krótszego. 1test będzie ok.

Zrzut ekranu 2014-07-04 18.59.30

I po trzydziestu sekundach ukazała się para kluczy:

Address: 1TeStXAG3gApQjhH42HPfVxbW9JnBrXaP
Privkey (tego nikomu nie zdradzamy bo to jest klucz do naszego sejfu): 
5KXHG31kbWjL3Jb2dKAqfC2WibGRm3xGSK9TeceW9RLg84E7R44

Teraz wystarczy zaimportować klucz prywatny do dowolnego portfela: Bitcoin Core, Mycellium, Multibit, albo Blockchain.info.

Muszę przyznać, że wygenerowanie takiego adresu jest bardzo łatwe i chyba lepiej zrobić to samemu, niż korzystać z usług świadczonych na stronach internetowych. Tymczasem lecę sobie pogenerować ; )

Poprzedni artykułJaką Miarą Mierzyć Ekonomię Bitcoin
Następny artykułPodsumowanie Tygodnia #48
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

87 KOMENTARZE

  1. Cieńko znam angielski ale udało mi się w akcie desperacji na zagranicznej stronce znaleźć rozwiązanie. Zamiast wpisywać to w cmd to trzeba zrobić skrót do oclvanitygen i w jego właściwościach podać parametry. czyli jak według tego poradnika -v -i 1adres później jeszcze dodałem -d 0 czyli karta główna a nie zintegrowana (do doczytania). Teraz zamiast 1,25Mkey/s na i7 2600 jest 20-21,5Mkey/s na radku 6870

  2. Kiedy próbuję odpalić wersję dla karty pokazuje mi się taki błąd “Error loading kernel file ‘calc_addrs.cl’: No such file or directory” plik ten oczywiście znajduje się w folderze z programem. Na procku kręci 1,24-1,26 Mkey/s ciekaw jestem ile by wykręciło na 6870

  3. okolo 2 miesiace temu skorzystalem z tej stronki bitcoinvanitygen.com , znalazlem jeszcze inna (adresu juz nie pamietam, cos z vault) ale tam nawet generowanie 1 literowego adresu bylo platne
    sadze ze jakby to byl scam to bym juz swoje BTC stracil bo mam ich kilka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj