Reklama

Quark

Sekrety Bitcoina już w sprzedaży – wywiad z autorem

13 marca 2015 | 14:35

Dominik Homa jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Od 10 lat zajmuje się prowadzeniem działalności gospodarczej. Jest twórcą Akademii Bitcoin, oraz autorem nowej książki o Bitcoinie 'Sekrety Bitcoina’. Zadałem Dominikowi kilka krótkich pytań:

Do kogo jest skierowana Twoja książka?

Książka skierowana jest przede wszystkim dla osób, które po raz pierwszy stykają się z bitcoinem i sprawami z nim związanymi. Dla biznesu, który szuka alternatywnego sposobu rozliczania się z klientami i dzięki temu może oszczędzać na transakcjach płatniczych oraz dla potencjalnych inwestorów.

Czego można się z niej dowiedzieć?

Przede wszystkim jak posługiwać się tą technologią. W jaki sposób można inwestować w kryptowaluty w jaki sposób wdrożyć płatności we własnej firmie w bitoinach.

Dla bardziej zaawansowanych osób w temacie, zamieszone są informacje o działaniu protokołu Bitcoina. Dzięki uprzejmości Macieja Ziółkowskiego znajdziemy również zamieszczone tłumaczenie Manifestu Satoshiego.

Znajdziemy tam raczej podstawowe informacje, czy te bardziej specjalistyczne?

Każdy znajdzie coś dla siebie dobrego. Mogą znaleźć się też tematy, które będą potrzebować rozszerzenia w celu lepszego zrozumienia, dlatego stworzyłem Szkolenie Wideo Bitcona. Jest ono dostępne już w sprzedaży i można je zamówić na stronie www.akademiabitcoin.pl. Do każdego szkolenia załączam książkę wraz z dedykacją i autografem oraz 30 min konsultacji przez Skypa. Całość oferty dostępna jest pod linkiem http://akademiabitcoin.pl/p/szkolenie_bitcoin

Dla czytelników serwisu bitcoinet.pl mam dodatkową niespodziankę : )

Jakie sekrety skrywa Bitcoin?

Sekretem Bitcoin jest przede wszystkim nowa wartość jaką wnosi do życia ludzi. Kluczowe jest zrozumienie tego tematu do tego aby tą wartość zauważać i rozumieć. Potrzeba na to czasu. Sam też potrzebowałem sporo czasu zanim zaczęło mi to świtać w głowie.

Jakim doświadczeniem możesz się pochwalić?

Moje doświadczenia zaczęły się początkiem 2013 roku i trwają do dzisiaj. Składałem koparki, kupowałem koparki do testów, konfigurowałem urządzenia, spotykałem się z świetnymi ludźmi, którzy też zainteresowali się tą technologią, jeździłem na konferencje związane z tym tematem. Moją uwagę przyciągnęły też spekulacje na tym rynku. Obecnie najbardziej przyciągają moją uwagę nowe projekty, które licznie powstają i są związane z tematem kryptowalut.

W ramach Akademii Bitcoin w najbliższych tygodniach światło dzienne ujrzy projekt nad którym już pracujemy od jakiegoś czasu i do którego mam dobre przeczucia.

Czym zajmujecie się w Akademii Bitcoin?

Obecnie skupiamy całe swoje zaangażowanie w szkolenie osób, które chcą zwiększyć swoją wiedzę w tym temacie. Po otworzeniu nowego projektu podzielimy tą uwagę, jednak mimo wszystko nowy projekt będzie miał też duże możliwości informacyjne i szkoleniowe.

Jaka przyszłość według Ciebie czeka kryptowaluty?

Widzę świetlistą przyszłość. Dzisiaj kupiłem od mojego znajomego z USA obraz, który stworzył w winylu. Chcę rozliczyć się z nim za ten obraz w postaci btc. Jeśli miałbym to zrobić w inny sposób kosztowałoby mnie to więcej.

Technologia ta w wielu miejscach rozwiązuje spore problemy, jest pomocna dlatego taką właśnie widzę przyszłość.

Książkę Dominika można kupić także pod adresem bitcoi.net/sekretybitcoina.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut