Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Sam Bankman-Fried aresztowany. Podsumowanie tygodnia #448

15 grudnia 2022 | 12:47

Wszystko to, co ma miejsce na rynku kryptowalut, stoi ostatnio w cieniu upadku FTX. Także i w tym podsumowaniu najważniejszych newsów z branży rozpoczynamy od informacji dot. tej giełdy.

CEO FTX w areszcie

Stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Sam Bankman-Fried, były CEO i założyciel FTX, został aresztowany. 

Wiadomo, że zatrzymania dokonały służby Bahamów. Teraz jego ekstradycji do ojczyzny domagają się władze USA. 

Bankman-Fried jest oskarżony m.in. o oszustwa związane z papierami wartościowymi i pranie brudnych pieniędzy.

Prawnicy byłego CEO domagali się jego zwolnienia warunkowego. Nie wyrażono jednak na to zgody z powodu obaw dot. potencjalnej ucieczki Bankmana-Frieda. Ten pozostanie w areszcie do lutego, kiedy obędzie się rozprawa ekstradycyjna.

Źródło: Cointelegraph

Sprawa FTX a amerykańska polityka

To jednak nie koniec kontrowersji związanych z ex-CEO FTX. Media w USA przypominają, że chętnie wpłacał on środki na kampanie wyborcze. Wspomógł m.in. Joe Bidena, gdy ten starał się o prezydenturę. Wspierał też finansowo poszczególnych kandydatów na kongresmenów w wyborach w USA w 2022 r. Na rzecz Bidena wpłacił 5,2 mln USD.

Istnieje podejrzenie, że środki te należały do klientów FTX, więc politycy powinni je teraz zwrócić.

Jak na razie Biały Dom nie reaguje na doniesienia medialne.

Źródło: Youtube

Rosja nie chce zakazu kryptowalut

Rosfinmonitoring, rosyjska agencja wywiadu finansowego, nie będzie domagać się zakazu kryptowalut. Przynajmniej tak uważa zastępca dyrektora agencji Herman Neglyad.

– Rozumiemy, że obywatele i osoby prawne już posiadają cyfrowe waluty i w takich warunkach wprowadzenie całkowitego zakazu obrotu kryptowalutami przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego – powiedział. – Uważamy, że wirtualne aktywa lub waluty cyfrowe powinny być prawnie utożsamiane z własnością, co pociąga za sobą uznanie ich za przedmiot przestępstw – dodał.

Źródło: News.Bitcoin.com

Powstaje kolekcja NFT powiązana z SEGA

Oasys startuje z projektem NFT, który będzie oparty na blockchainie Oasyx. Za pomysłem stoi Yu Suzuki, twórca gier Virtua Fighter, i firma SEGA.

Seria ma składać się z 10 000 cyfrowych awatarów, które mają być częścią metaverse, jakie  powstaje. Wkrótce mają pojawić się dodatkowe NFT, które będą powiązane cyfrowymi ubraniami i akcesoriami do gry.

Suzuki skomentował inicjatywę w następujących słowach:

Jako pierwszy projekt NFT w sieci Oasys, w który zaangażowane są SEGA, Bandai Namco, Square Enix i inni główni twórcy gier, mamy nadzieję, że Oasyx zapewni swoisty pas startowy dla rozwoju NFT w najbliższej przyszłości. Zarządzanie budowaniem świata w jego początkowych etapach ma dużą wartość zarówno dla mnie, jak i dla tej branży, a Oasyx ma być ważną inicjatywą w procesie poszukiwania oryginalnej wartości.

Źródło: gamereactor.pl

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut