Reklama

Quark

Salwador kupił BTC, kapitalizacja bije rekordy. Podsumowanie tygodnia #382

7 września 2021 | 11:52

Na giełdach kryptowalut widać ożywienie. Bitcoin przebił ponownie poziom 52 000 USD. Może być to efekt tego, co dzieje się na poziomie fundamentów rynku.

Salwador kupił BTC

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił na Twitterze, że jego kraj kupił łącznie 400 BTC. Po dzisiejszych cenach mówimy o inwestycji rzędu ponad 20 mln USD. Powód? To efekt decyzji rządu, który chce sprawić, by obywatele Salwadoru zaczęli korzystać z kryptowaluty jako środka płatniczego. Bukele chce więc na start stworzyć niezbędną płynność dla sprzedawców i osób fizycznych, które będą chciały korzystać z cyfrowej waluty. 

Dodajmy, że nowa polityka monetarna kraju wzbudza pewne kontrowersje. Nie podoba się organizacjom międzynarodowym i opozycji politycznej.

Źródło: Twitter

Panama reguluje rynek kryptowalut

W ślad za Salwadorem podąży chyba Panama. Projekt ustawy, który został przedstawiony w parlamencie przez kongresmana Gabriela Silvę, ma na celu uczynienie z Panamy „kraju kompatybilnego z gospodarką cyfrową, blockchainem, kryptowalutami i Internetem”.

Wiadomo, że nowe przepisy mają ułatwić korzystanie z kryptowalut w handlu. Do tego rząd myśli nad wykorzystaniem blockchaina w sferze publicznej (np. w kwestii cyfryzacji tożsamości osób fizycznych i prawnych).

Twórcy projektu ustawy uważają, ze ich celem jest stworzenie z kraju czegoś na kształt DAO, czyli zdecentralizowanej organizacji.

Źródło: Coindesk

EBC oficjalnie bada cyfrowe euro

Europejski Bank Centralny rozpoczął badania nad cyfrowym euro. Potwierdziła to Christine Lagarde, która stoi na czele instytucji.

W EBC uważamy, że powinniśmy być gotowi i mieć dostępną technologię, aby odpowiadać na potrzeby ludzi. Dlatego rozpoczynamy dwuletnie badanie dotyczące cyfrowego euro

– napisała na Twitterze.

Na stronie EBC dodano, że etap badań potrwa dwa lata:

Teraz zaczynamy badać, jak mogłoby działać cyfrowe euro. Ta faza rozpocznie się w październiku 2021 r. i potrwa około dwóch lat.

Źródło: News.bitcoin

Kapitalizacja rynku kryptowalut na nowym rekordowym poziomie

Kapitalizacja rynku cyfrowych walut i aktywów osiągnęło nowe ATH. Łączna wartość wszystkich kryptowalut i tokenów wynosi już blisko 2,5 bln USD. W tle trwają wzrosty na bitcoinie, którego kurs przekroczył poziom 52 000 USD. O tym, czy to tylko korekta głębokich spadków, czy kontynuacja hossy, dowiemy się wkrótce.

Źródło: Coinpaprika

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut