Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
9 maja 2014 | 20:42

W poniedziałek 12 maja 2014 roku o godz. 12:00 w Warszawie zostanie otwarta pierwsza w Europie i trzecia na świecie Ambasada Bitcoin, stawiająca sobie za cel jednoczenie społeczności entuzjastów Bitcoina w Polsce i popularyzowanie tej cyfrowej waluty w naszym kraju.

Ambasada z siedzibą w centrum Warszawy, przy ul. Kruczej 46, będzie pierwszym w Polsce otwartym miejscem edukującym o zastosowaniach Bitcoina i zachęcającym do jego używania. Założyciele stawiają sobie za cel dotarcie do grupy osób, które z racji cyfrowej postaci tej „waluty” chciałyby zobaczyć jak wygląda jej użycie w praktyce, porozmawiać z ludźmi, którzy Bitcoinem zajmują się na co dzień, czy nawet założyć bitcoinowy portfel na swoim telefonie.

_________________________________________REKLAMA_________________________________________
bannerbb_________________________________________REKLAMA_________________________________________

Bitcoin to cyfrowy środek płatności, który od 5 lat zdobywa rosnącą popularność na wszystkich kontynentach. Jego emitentem nie jest żaden rząd czy bank centralny, nie posiada jednego właściciela, a jego działanie określa algorytm.

Bitcoiny cechuje:

  • limitowana ilość
  • globalny zasięg
  • podleganie wyłącznie prawom matematyki
  • możliwość transferu w dowolne miejsce w ciągu kilku sekund bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia

Ambasada Bitcoin to miejsce zarówno dla sympatyków nowych technologii, entuzjastów i wizjonerów rynku Bitcoin, ale też dla osób które pragną dowiedzieć się czym są cyfrowe waluty, jakie oferują możliwości i w jakim kierunku się rozwijają. Założyciele liczą na kontakt z dziennikarzami, przedsiębiorcami, inwestorami i użytkownikami, którzy przy pomocy Bitcoina chcieliby płacić w Internecie, czy też w kawiarni za rogiem, a takie miejsca w kilku miastach Polski już funkcjonują.

Projekt został stworzony przez Macieja Ziółkowskiego i Piotra Hetzig ? autorów pierwszego w Polsce bloga o Bitcoinie  –  Satoshi.pl. Spółka ma utrzymywać się dzięki szkoleniom, konferencjom oraz sprzedaży sprzętu do autoryzacji transakcji Bitcoin.

Ambasada Bitcoin to pierwsze takie innowacyjne przedsięwzięcie w Europie. Po Montrealu i Tel Awiwie nadszedł czas na Warszawę.

komentuje Maciej Ziółkowski, założyciel Ambasady.

Bitcoin to przyszłość. A Polska ma szansę stać się liderem tego nowoczesnego rynku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej ambasady na Kruczą 46.

dodaje prezes spółki Piotr Hetzig.

 

Dane kontaktowe dla mediów:

Maciej Ziółkowski
maciej@bitcoins.pl
tel. 888 78 78 70

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut