Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Rumunia wystawia na aukcję bitcoiny. Podsumowanie tygodnia #335

Rumuńska Krajowa Agencja Zarządzania Zajętym Majątkiem wystawi na licytację skonfiskowane przestępcom BTC i ETH.

6 października 2020 | 16:45

Co tym razem wydarzyło się w świecie nowych technologii? Zapraszamy do naszego podsumowania!

Rumunia wystawia na aukcję bitcoiny

Rumuńska Krajowa Agencja Zarządzania Zajętym Majątkiem wystawi na licytację skonfiskowane przestępcom BTC i ETH. Nie jest jasne, o jakich ilościach kryptowalut mówimy. Cena wywoławcza za 0,97 ETH wynosi 1670 rumuńskich Lei (401 USD), 0,6 BTC – 30,535 Lei (7347 USD).

Będzie to pierwsza taka aukcja w tym kraju.

Źródło: Cointelegraph

BitMEX z problemami

Amerykański Departament Sprawiedliwości i Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) przedstawiły zarzuty dot. BitMEX oraz właścicielom platformy. Arthur Hayes, Ben Delo i Samuel Reedem są oskarżani o prowadzenie niezarejestrowanej strony do handlu aktywami i złamanie ustawy dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy, KYC oraz AML. 

Rynek odpowiedział na to wydarzenie korektą kursów kryptowalut. Ponadto z giełdy wycofano 45 tys. BTC, które w znacznej części trafiły na inne czołowe platformy.

Źródło: Investing

Twórca Omegi Best trafił za kratki

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ zastosował tymczasowy areszt dla Łukasza B., dyrektora platformy Omega Best. Jest on oskarżony o założenie piramidy finansowej. Dzięki niej oszukał około 520 osób, na łączną kwotę ponad 2,6 mln euro.

„Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem blisko 520 pokrzywdzonych, którzy wpłacili na rzecz oszustów ponad 2,6 miliona euro oraz ponad 60 tysięcy złotych. Osoby wpłacały od kilku do kilkuset tysięcy złotych”

– przekazał mediom prokurator Marcin Saduś.

Źródło: bitcoin.pl

UKOKiK będzie blokowało strony www?

Skoro przy scamach jesteśmy… Sejm ma zajmować się projektem nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Dokument budzi kontrowersje, bowiem zgodnie z zapisami w nim prezes UOKiK będzie mógł m.in. blokować strony www, które uzna za niebezpieczne dla konsumentów. Do tego urzędnicy otrzymają prawo kupowania „pod przykrywką” towarów i usług, które uważają za podejrzane, by móc je przetestować. Zapisy te obligują do współpracy także policję.

Przepisy mają teraz przejść etap konsultacji społecznych.

Źródło: gazetaprawna.pl

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut