Kurs bitcoina wyraźnie odbił. Czy to efekt ostatnich newsów?

Rosja opodatkuje górników BTC?

Rosyjski poseł Władimir Gutenev chce opodatkować górników kryptowalut. Osoby prywatnie kopiące cyfrowe waluty miałyby płacić 15% podatku, gdy zamieniałyby je na ruble. Z kolei minimalna stawka podatkowa dla firm lub osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zajmujących się miningiem powinna, zdaniem polityka, wynosić co najmniej 6%.

Jak na razie nie wiadomo, jak na pomysł posła zareaguje Duma.

Źródło: News.Bitcoin.com

Millicent dostał dotację od rządu Wielkiej Brytanii

Millicent otrzymał rządowe dofinansowanie. To nagroda w zakresie badań i innowacji (UKRI) Innovate UK Smart Award. Projekt ma na celu pomoc w uruchomieniu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Firma korzysta z technologii hybrydowej księgi rozproszonej. Jak dodano w komunikacie, łączy zalety Direct Acyclic Graph (DAG) ze strukturą blockchaina. Ma to na celu „przekształcenie przestarzałego światowego systemu finansowego w otwartą, pozbawioną granic i połączoną ze sobą sieć cyfrową, wspieraną przez pakiet stablecoinów zgodnych z przepisami”.

To wyraźny sygnał, że bank centralny Anglii zaczyna myśleć o emisji cyfrowego funta.

Źródło: Cryptopotato

Paxful chce edukować obywateli Salwadoru w temacie bitcoina

Paxful otwiera w Salwadorze centrum edukacyjne pod nazwą „La Casa Del Bitcoin”. Projekt ma zapewnić „bezpłatne i dostępne możliwości uczenia się” tego, jak działa blockchain i bitcoin. Do tego Paxful ma organizować specjalne wydarzenia, które pomogą uczniom poznać realne przypadki użycia BTC.

Źródło: Paxful

Chiny otwierają specjalne strefy gospodarcze dla blockchainowych firm

Chiński rząd ustanowił 15 specjalnych stref dla aż 164 firm i instytucji z rynku blockchaina. Wiadomo, że podmioty te mają wykorzystywać nową technologię w takim zakresie jak: produkcja, energia, usługi rządowe i podatkowe, prawo, edukacja, zdrowie, handel i finanse oraz finanse transgraniczne.

W gronie powyższych podmiotów jest 16 organów rządowych m.in. Ludowy Bank Chin (PBOC), Chińska Komisja Regulacyjna ds. Bankowości i Ubezpieczeń oraz Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych.

W komunikacie wymienia się też 164 podmioty, w tym szpitale, uniwersytety i firmy, które zostały wybrane do projektów pilotażowych z zakresu blockchaina. Wśród firm są np. SAIC-GM-Wuling Automobile Co., China National Offshore Oil Corp, Beijing Gas Group Co. oraz Industrial and Commercial Bank of China Ltd.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.