Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Rivetz – wirtualny element bezpieczeństwa dla Bitcoina [wideo]

24 lutego 2015 | 13:09

Firma Stevena Sprague,  Revitz Corp. zatrudnia jedynie 8 ludzi, ale od roku pojawia się na największych Bitcoinowych wydarzeniach na całym świecie. Technologia którą tworzę będzie działać na około 350 milionach urządzeń z Androidem.

Wcześniej, przez 15 lat Steven tworzył firmę Wave Systems Corp, a Rivetz powstał zaledwie rok temu po tym jak jeden z członków zarządu zapoznał go z Bitcoinem, co sprawiło, że pojechał na konferencję do miami. Po 15 minutach na coctail party zrozumiał, że może pomóc Bitcoinowi zapewniając poziom bezpieczeństwa, który jak powiedział ’jest potrzebny w celu trusted computingrozwoju tego naprawdę fantastycznego modelu  finansowego’.

Firma Rivetz Corp. szybko wkroczyła do ekosystemu Bitcoina. Jak mówi Steven technologia Trusted Computing dotyczy właśnie tego jak chronić klucze prywatne i uwierzytelnianie. Po pierwszej konferencji Bitcoinowej stało się bardzo jasne, że społeczność Bitcoin może czerpać korzyści ze światowej klasy wsparcia bezpieczeństwa sprzętu. Steven określił Bitcoin jako ’bardzo innowacyjną i ekscytującą platformę handlową’.

Czym więc zajmuje się firma Stevena? Jak mówi CEO, Rivetz Corp. po raz pierwszy jest w stanie pokazać bezpieczny e-commerce dla Bitcoina, kompatybilny z 150 tysiącami przedsiębiorców którzy już teraz akceptują Bitcoin. Steven zwraca uwagę, że karty kredytowe przy zakupach online wymagają przepisania numeru karty i trzech/czterech cyfer z tył. Nie jest to tak bezpieczne jak używanie znajdującego się w kartach chipu smartcard. Technologia tworzona przez Rivetz jest jeszcze lepsza od technologii smartcard chip, dla używania Bitcoina dla e-commercu na całym świecie.

Startup Rivetz tworzy kontrolę bezpieczeństwa sprzętu, dzięki której można mieć ochronę elementów sprzętowych na urządzeniach z Androidem i komputerach dla kluczy prywatnych Bitcoin. Więc nie tylko chronią klucze, ale także chronią transakcje przy użyciu elementów bezpieczeństwa sprzętu które już znajdują się w urządzeniu.

 

Jak wyjaśnia Steven, przykładowo Galaxy S5 z procesorem ARM, posiada tryb bezpieczny i firma Stevena jest w stanie użyć tego trybu w celu ochrony transakcji. Podobna technologia wykorzystywana jest w urządzeniach Intela, które również są przez nich wspierane.

Oznacza to, że firma wykorzystuje już istniejącą architekturę w celu ochrony transakcji Bitcoinowych. Można to porównać do tego co ApplePay robi z Secure Element. Firma Stevena analogicznie tworzy wirtualny element bezpieczeństwa dla Bitcoina w ARM Trustzone.

Nie jestem ekspertem ds. bezpieczeństwa, nie jestem także programistą, a wśród czytelników zapewne znajdują się osoby które mogłyby napisać więcej w temacie, dlatego zachęcam do komentowania. Deweloperzy mogą znaleźć szczegóły i dokumentację na http://rivetz.com/.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut