Aktualnie w Wielkiej Brytanii wciąż nie działa żadna giełda w funtach, ponieważ banki nie są skłonne do zakładania kont. Eric Benz podczas BitcoinExpo2015 w Londynie powiedział nam, że niedługo można spodziewać się zmiany. Możliwe, że zmiany już się zaczynają. Dzisiaj Cointelegraph opublikował artykuł w którym informuje, że Coinbase ma być pierwszą regulowaną giełdą w UK. W wywiadzie dla The Times, Brian Armstrong – prezes giełdy – powiedział, że w ciągu ostatnich miesięcy wszystko układało się pozytywnie i zmierza w dobrym kierunku. Wszystko to mogłoby nie być możliwe, gdyby nie dwuletnia praca Erica, który w ramach UK Digital Currency Association uświadamiał rządzących o potencjale cyfrowych walut i potrzebie regulacji.

Eric Benz jest znany w Wielkiej Brytanii ze swojej działalności wokół firm Bitcoinowych. Aktualnie tworzy nową kryptowalutę – credits (http://getcredits.io/) – oraz jest związany z Bitreserve, Pythia i UK Digital Currency Association.

Obecnie obserwujemy duży podział odnośnie tego co zalicza się do istniejących regulacji, a co nie. Istniejące regulacje nie są dostosowane do nowej technologii walut kryptograficznych i związanej z nimi nowej branży. Konieczne jest stworzenie nowych regulacji, które pomogłyby branży kryptowalut. Rząd musi zdać sobie sprawę z istniejących problemów i to właśnie UK Digital Currency Association ma za zadanie uświadomić rządzących, oraz pomóc stworzyć odpowiednie przepisy które pomogą biznesom, oraz będą chroniły zwykłych użytkowników walut cyfrowych. Innowacje nie mogą być blokowane przez regulacje. Eric uważa, że ostatnie miesiące wiele zmieniły i że udało się osiągnąć pewne porozumienie z rządem.

Poprzedni artykułPodsumowanie Tygodnia #87
Następny artykułCzy mining jest opłacalny?
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

75 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.