Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Przełom w rozwoju Ethereum? Podsumowanie Tygodnia #356

Podobno jeszcze w marcu zostanie uruchomione Optimism, które pomoże w obniżeniu opłat w sieci Ethereum i poprawiające skalowalność sieci.

2 marca 2021 | 18:11

Co tym razem wydarzyło się w świecie kryptowalut? Przed wami kolejne podsumowanie tygodnia!

Przełom w rozwoju Ethereum?

Podobno jeszcze w marcu zostanie uruchomione Optimism, narzędzie, które pomoże w obniżeniu opłat w sieci Ethereum i poprawiające skalowalność blockchaina ETH. Informację tę podał zespół, który pracuje nad inicjatywą.

O co chodzi? W wielkim skrócie: warstwa numer 1 (L1) jest protokołem podstawowym, czyli blockchainem Ethereum. Do niej dojdzie teraz warstwa numer 2 (L2), która w założeniu będzie dowolnym protokółem zbudowanym na bazie Ethereum. Optimism to zaś rozwiązanie skalujące L2. Umożliwi odchudzenie głównej sieci – L1 – o dużą liczbę transakcji. To zaś może pomóc wprowadzić niskie opłaty za transakcje i zlikwidować wszelkie opóźnienia w przesyle środków.

Źródło: Optimism

Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Digital Currency Initiative (DCI) pracują nad reformą Bitcoina

MIT i DCI ogłosiły, że wspólnie pracują nad projektem, który może pomóc w poprawie działania Bitcoina.

DCI oświadczyło, że będzie współpracować z „liderami branży”. Tak powstały zespół będzie pracować nad rozwojem Bitcoin Core poprzez „przyciąganie ekspertów z zakresu bezpieczeństwa sieci i systemów operacyjnych”.

Wiadomo, że jak na razie całość finansuje MIT. Zebrało na ten cel 4 miliony USD. Uniwersytet liczy jednak też na datki prywatnych sponsorów i firm.

Projekt w założeniu ma wzmocnić sieć BTC przed zagrożeniami związanymi z atakami ze strony hakerów, a także zbuduje „długoterminową ochronę” pierwszej warstwy blockchaina kryptowaluty.

Źródło: MIT

Znany producent muzyczny tokenizuje sample swoich utworów

Znany producent i zdobywca Grammy, Illmind (prawdziwe imię i nazwisko: Ramon Ibanga), postanowił stokenizować swoją twórczość. 

Wystawiony na sprzedaż niewymienny token (NFT) „ALORIUM” zawiera wyłączne łącze do pliku zawierającego poszczególne ścieżki dźwiękowe kompozycji producenta. Jest też objęty umową, która daje jego właścicielowi prawa do wykorzystywania plików audio do własnych celów.

Illmind działa na rynku od 30 lat. Wyprodukował utwory takich raperów jak np. Kanye West, Dr. Dre i 50 Cent. Jest także też autorem utworów z albumów autorstwa Drake’a i J Cole’a. W 2018 roku zdobył nagrodę Grammy za produkcję „Everything Is Love” Beyoncé i Jay-Z.

Źródło: Cointelegraph

Australijczycy wolą BTC od złota

Ankieta BTC Markets wykazała, że 12,6 proc. inwestorów w Australii posiada Bitcoiny lub inne kryptowaluty. Z kolei 12,1 proc. bardziej ufa metalom szlachetnym takim jak złoto czy srebro.

Większość inwestorów (63,6 proc.) posiada akcje konkretnych spółek, a 28,8 proc. inwestuje w nie poprzez indeksy giełdowe.

Bardziej popularne od kryptowalut są jeszcze nieruchomości. 25,8 proc. woli je od cyfrowych aktywów. Z kolei na  “przedmioty kolekcjonerskie” stawia 18,8 proc.

Źródło: Yahoo

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut