Reklama

Quark

Przekaż 1% dla PSB. Podsumowanie tygodnia #250

Co ciekawego wydarzyło się w minionym tygodniu? Przed wami krótkie podsumowanie ciekawszych newsów.

5 lutego 2019 | 08:00

Co ciekawego wydarzyło się w minionym tygodniu? Przed wami krótkie podsumowanie ciekawszych newsów.

PSB prosi o wsparcie 1% waszego podatku

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin działa już 6 lat. Od momentu powstania zorganizowało pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotykające tematyki blockchaina i kryptowalut. Jego członkowie wzięli udział w masie konferencji i debat tematycznych. Ponadto, ostrzegali przed piramidami finansowymi podszywającymi się pod cyfrowe waluty. By jednak działać, jak każda inna organizacja PSB potrzebuje środków. Tak jak rok temu, możecie przekazać 1% podatku na rozwój stowarzyszenia.

„Trwa okres rozliczeń podatkowych. Razem z Fundacją Kamienica1 jako Polskie Stowarzyszenie Bitcoin proponujemy Wam oddanie 1% podatku na popularyzację Bitcoina. Wystarczy w rozliczeniach PIT za 2017 r. wpisać wskazane w poniższym przykładzie numer KRS (377928) oraz cel szczegółowy (“Popularyzacja systemu Bitcoin”)” – przekazało nam PSB.

Lightning Network rośnie w siłę

Według danych, które można znaleźć na 1ML.com, w minionym tygodniu Lightning Network  przekroczyło pojemność 600 bitcoinów, osiągnęło przy tym poziom 614,32 BTC. Oznacza to wzrost wydajności o ponad 15 procent w porównaniu z 2018 r. Liczba węzłów wzrosła zaś 16% – do 5777 węzłów. Podobnie, realna użyteczność znacznie wzrosła do 22920 otwartych kanałów płatności. Oznacza to wzrost o ok. 35% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Trzymamy kciuki za dalszy progres!

Ethereum 2.0 już wkrótce

Z Github Ethereum dowiadujemy się, że „faza 0 w wersji v0.1 jest względnie kompletna i zbliża się do stabilnej.” Ethereum 2.0 („Serenity”) ma być modyfikacją platformy, która spowoduje, że sieć przejdzie z algorytmu dowodu pracy (PoW) do algorytmu konsensusu dowodu udziałów (PoS). W konsekwencji ma poprawić to jej skalowalność i bezpieczeństwo. Wkrótce czeka nas też hard fork Constantinopole, który ma mieć miejsce pod koniec lutego.

ABC Blockchaina – nowa książka o sieci bloków

Na rynku pojawiła się nową książka o blockchainie. „ABC blockchaina” poraża grubością (trzymaliśmy ją już rękach) i jest wspaniałym kompendium wiedzy o sieci bloków. Autorem pozycji jest Krzysztof Bielecki, który jak na razie… rozdaje książkę za darmo!

“Kilka egzemplarzy „ABC blockchaina” wylądowało partyzancko na półkach kawiarni Green Cafe Nero przy kinie Femina. Można się częstować. Półka będzie co jakiś czas uzupełniana. Uprasza się o branie po jednym egzemplarzu.”

„ABC blockchaina” teraz do zgarnięcia na OpenReaktorze w Warszawie!”

“Cieszy zainteresowanie książką “ABC blockchaina” w Toruniu. Kolejne dwa egzemplarze powędrowały do tamtejszej biblioteki.”

Powyższe zdania to wpisy z mediów społecznościowych projektu. Autor podrzuca książkę w formie „airdropów” w różne miejsca. Będzie ją także można wygrać w konkursach.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut