Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Premier Indii chce regulacji rynku, NFT nadal pozostają hitem inwestycyjnym. Podsumowanie #401

Najnowsze informacje ze świata kryptowalut: premier Indii Narendra Modi wzywa do globalnych regulacji, rekordowy wolumen obrotu platformy NFT OpenSea oraz pierwszy bitomat w Urugwaju. Ponadto znany rosyjski raper Morgenshtern partnerem The Open Network (TON). Czytaj więcej!

18 stycznia 2022 | 14:58

Co tym razem wydarzyło się w świecie kryptowalut? Przed wami kolejne podsumowanie najważniejszych newsów dot. cyfrowych aktywów.

Premier Indii chce regulacji rynku

Premier Indii Narendra Modi po raz kolejny zaapelował – tym razem w czasie szczytu w Davos – do polityków z całego świata, by ci współpracowali i stworzyli globalne regulacje rynku kryptowalut.

 Wyzwania, przed którymi stoimy, również rosną. Aby temu przeciwdziałać, istnieje potrzeba wspólnych i zsynchronizowanych działań ze strony każdego kraju, każdej globalnej agencji. Te zakłócenia łańcucha dostaw, inflacja i zmiany klimatyczne są tego przykładami. Innym przykładem są kryptowaluty – powiedział premier Modi.

Dodał, że pojedyncze państwa nie dadzą rady skutecznie uregulować rynku kryptowalut.

Źródło: News.Bitcoin.com

OpenSea z nowym rekordem

Według Dune Analytics, OpenSea osiągnęło poziom aż 3,52 miliarda dolarów pod względem miesięcznego wolumenu obrotu Ethereum. Dzienny wolumen obrotu platformy NFT oscylował zaś w styczniu między 169 a 261 milionami USD.

Miesięczny wolumen obrotu OpenSea na Ethereum spadł w ciągu ostatnich kilku miesięcy do poziomu 2,37 miliarda dolarów (stało się to w listopadzie). Teraz na rynku NFT widać jednak ponowne zainteresowanie handlem.

Źródło: Dune Analytics

Urugwaj z pierwszym bitomatem

W Urugwaju postawiono 1. bitomat w historii jego kraju. Urządzenie do handlu bitcoinami zamontowano w nadmorskim mieście Punta del Este, głównej atrakcji turystycznej w regionie. W Ameryce Południowej zamontowano więc obecnie 80 bitomatów. To nadal mało – stanowi to 0,2% całkowitej liczby takich maszyn na całym globie.

Źródło: Ámbito

Znany raper partnerem TON

Znany rosyjski raper Morgenshtern ogłosił, że jest od teraz partnerem The Open Network (TON), czyli projektu, który powstał na bazie blockchainowych planów Telegramu. Muzyk publikował nawet piosenkę, w której rapuje o TON i kryptowalucie toncoin.

Morgenshtern ujawnił też, że kupił kryptowalutę TON za około 130 000 USD (10 milionów rubli).

Źródło: Forklog

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut