Wciąż niewielu użytkowników dba wystarczająco o bezpieczeństwo swoich Bitcoinów ? internetowe portfele nie są w stanie zapewnić 100% bezpieczeństwa, a w przypadku przechowywania Bitcoinów na naszym komputerze między innymi trzeba pamiętać o robieniu kopii zapasowych, co w przypadku wielu użytkowników może okazać się problemem. Często wystarczy zwykły keylogger, aby wykraść nasze Bitcoiny, dlatego w internecie pojawia się coraz więcej pomysłów, oraz projektów bezpiecznych portfeli.

trezor-plastic

Zaledwie usłyszeliśmy o Firmcoinie ? fizycznej formie Bitcoina w postaci odpornej na manipulacje karty, kiedy strona bitcointrezor.com rozpoczęła przyjmowanie zamówień na bezpieczny portfel do przechowywania kluczy prywatnych – TREZOR.

Obecnie mamy do wyboru dwie wersje ? klasyczną, plastikową której koszt wynosi 1BTC. Zamawiając dzisiaj można spodziewać się dostawy w listopadzie, oraz wersję aluminiową w cenie 3BTC za sztukę z dostawą w październiku.

Wszystkie transakcje są podpisywane za pomocą urządzenia, dlatego klucze nigdy go nie opuszczają. Klucze nie mogą zostać w żaden sposób z niego wykradzione. Urządzenie ma być odporne na wirusy, czy ataki. Urządzenie jest stworzone w oparciu o licencje typu open-source (każdy może mieć wgląd do kodu źródłowego, może też go samemu zmodyfikować) co czyni go dodatkowo bezpiecznym. Ponadto jak czytamy na bitcointalk.org/index.php?topic=122438.0 urządzenie dzięki algorytmowi BIP 0032 będzie mogło obsługiwać nieograniczoną ilość adresów. Dodatkowo  nie będzie konieczne wykonywanie kopii zapasowych, ale będzie możliwość zrobienia wydruku kluczy prywatnych. Nie będzie konieczne instalowanie dodatkowych sterowników, lub oprogramowania na komputerze. Urządzenie zapewni nieograniczony dostęp fizyczny do portfela zabezpieczonego kodem PIN. Opcjonalnie portfel może zaoferować jednorazowe hasła dla ważnych transakcji. Więcej zdjęć i informacji można znaleźć na forum bitcointalk w temacie [PREORDER] Trezor: Bitcoin hardware wallet

[vimeo]http://vimeo.com/66263948[/vimeo]

Poprzedni artykułDraper University przyjmuje opłaty za czesne w Bitcoinie
Następny artykułPrism a spadek ceny Bitcoina
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

71 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.