Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Poznaj 5 korzyści z instalacji terminala płatniczego i sprawdź jak otrzymać go za darmo

Dzięki inicjatywie Fundacji Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorcy mogą uzyskać terminal za darmo. Jakie warunki należy spełnić?

3 czerwca 2020 | 14:55

Udostępnienie klientom możliwości płatności bezgotówkowych to ogromna szansa dla firmy. Dzięki inicjatywie Fundacji Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorcy mogą uzyskać terminal za darmo. Jakie warunki należy spełnić? Czy posiadanie terminala płatniczego rzeczywiście przynosi same korzyści? O tym, przeczytacie w naszym artykule.

Dlaczego warto posiadać terminal?

Klienci cenią sobie możliwość przeprowadzenia transakcji w sposób szybki i wygodny. Nic więc dziwnego, że popularność płatności bezgotówkowych stale rośnie. Udostępniając klientom możliwość zapłacenia za towary lub usługi kartą, BLIK-iem lub telefonem, wychodzisz naprzeciw ich oczekiwaniom. Jakie korzyści wynikają z posiadania terminala?

  1. Wzrost liczby klientów

Rosnąca popularność transakcji bezgotówkowych sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z posiadania przy sobie gotówki. Tym samym, te osoby nie będą w stanie zapłacić za konkretną usługę lub produkt gotówką – będzie to dla nich dodatkowe utrudnienie. Chętniej natomiast odwiedzą sklep lub punkt usługowy, który umożliwia płatność kartą. 

2. Sprawniejsza obsługa

Płatność gotówkową trwa zazwyczaj nieporównywalnie dłużej niż przeprowadzenie transakcji bezgotówkowej, szczególnie zbliżeniowej. Gdy klient płaci gotówką, musi przygotować odpowiednią kwotę, a sprzedawca – bardzo często – wydać mu resztę. Wspomniane czynności znacznie wydłużają cały proces. Transakcja kartą trwa maksymalnie kilka sekund. W rezultacie, kolejka jest znacznie krótsza. 

3. Nowe możliwości

Terminal stwarza możliwość nie tylko sprawniejszego przeprowadzania transakcji, ale też umożliwia świadczenie dodatkowych usług. Za pomocą terminala klienci mogą wypłacać gotówkę, kupić doładowanie telefonu które jest drukowane wprost z urządzenia lub dokonać płatności w walucie swojej karty. Usługi na terminalu, to również dodatkowe źródło przychodów.

4. Większe bezpieczeństwo

Kasa pełna gotówki zawsze stanowi zachętę dla złodziei. Mniej gotówki w sklepie, może znacznie zminimalizować ryzyko kradzieży. Płatności kartą są bezpieczne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających – wszystkie transakcje weryfikuje organizacja płatnicza i bank, który wydaje kartę.

5. Oszczędność czasu i pieniędzy

Płatności bezgotówkowe to wygodne rozwiązanie nie tylko dla klientów, ale też dla przedsiębiorców. Środki uzyskane z transakcji, trafiają bezpośrednio na konto firmy, co stanowi znaczne ułatwienie w codziennym prowadzeniu biznesu. 

Jak otrzymać terminal za darmo?

Terminal płatniczy możesz otrzymać za darmo, w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Program skierowany jest do przedsiębiorców, którzy przez ostanie 12 miesięcy, w swoich placówkach usługowych lub handlowych, nie udostępniali klientom płatności bezgotówkowych (nie posiadali umowy z agentem rozliczeniowym). 

To wspólna inicjatywa Związku Banków Polskich, Ministerstwa Rozwoju, agentów rozliczeniowych takich jak First Data Polska S.A. (Polcard) oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard. W ramach Programu możesz otrzymać do 3 terminali i nie ponosić żadnych opłat przez 12 miesięcy (do czasu osiągnięcia na poszczególnych urządzaniach obrotu 100 tys. zł). Ponadto od 1 maja 2020 zwiększono maksymalną liczbę terminali płatniczych dla przedsiębiorców z sektora prywatnego międzymiastowego transportu do 20 sztuk.

Szczegółowe informacje dotyczące współpracy dostępne są na stronie: www.polcard.pl/polska-bezgotowkowa/. Zachęcamy do kontaktu.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut