Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Powstanie kryptowaluta Twittera? Podsumowanie tygodnia #447

7 grudnia 2022 | 23:28

Co tym razem wydarzyło się na rynku kryptowalut? Na giełdach nie dzieje się nic niezwykłego, czego nie można powiedzieć o fundamentach branży. 

Twitter będzie miał swoją kryptowalutę?

Blogerka Jane Manchun Wong twierdzi, że zobaczyła rzekome logo coina Twittera. Opublikowała w sieci post z grafiką, którą miałaby je prezentować. Szybko zmieniła formę tweeta na prywatną, ale internauci zdążyli wcześniej zrobić printscreeny.

Jeśli Twitter pracuje nad własną kryptowalutą oznaczałoby to, że Elon Musk nie zdecyduje się raczej na wykorzystanie dogecoina na swojej platformie, ale postawi na własnego coina. Obecnie czekamy na oficjalne potwierdzenie powyższych pogłosek.

Źródło: Twitter

Telegram prezentuje swoją giełdę kryptowalut

Wiele pisaliśmy o upadku FTX. Rynek nie lubi jednak próżni. Dlatego też Telegram oferuje obecnie usługi związane z wymianą kryptowalut.

Pavel Durov, założyciel i dyrektor generalny firmy, przekazał, że Telegram projektuje obecnie „portfele bez nadzoru” i „zdecentralizowane giełdy”. Jeden tego typu projekt jest już gotowy. Chodzi o giełdę Fragment.

Zdaniem szefa firmy rynek kryptowalut musi wrócić do swoich zdecentralizowanych korzeni.

W ten sposób możemy naprawić szkody spowodowane nadmierną centralizacją, która zawiodła setki tysięcy użytkowników kryptowalut – powiedział Durov. – Branża blockchain została zbudowana na obietnicy decentralizacji, ale ostatecznie została skoncentrowana w rękach kilku osób, które zaczęły nadużywać swojej władzy. W rezultacie wiele osób straciło pieniądze, gdy FTX, jedna z największych giełd, zbankrutowała – dodał.

Podkreślił, że Fragment został stworzony przez zespół 5 osób. Platforma jest w pełni zdecentralizowana i oparta na The Open Network.

Źródło: decrypt.com

Chiński sąd orzekł, że NFT to wirtualna własność

Chiński sąd w mieście Hangzhou orzekł, że NFT reprezentują wirtualną własnością. Ta zaś powinna być chroniona przez prawo.

Jak podano, NFT „mają przedmiotowe cechy praw własności, takie jak wartość, rzadkość, możliwość kontroli i zbywalność” i „należą do wirtualnej własności sieciowej”.

Źródło: Twitter

Ukraina będzie miała CBDC

Bank centralny Ukrainy przedstawił założenia e-hrywny, czyli cyfrowe waluty kraju.

O projekcie mówił wiceprezes banku, Ołeksij Szaban. Twierdzi, że CBDC będzie kolejnym krokiem w reformie infrastruktury płatniczej Ukrainy.

[E-hrywna] przyczyni się do cyfryzacji gospodarki, dalszego rozpowszechnienia płatności bezgotówkowych, obniżenia ich kosztu, zwiększenia poziomu ich przejrzystości i ogólnego wzrostu zaufania do narodowej waluty – tłumaczył.

Źródło: news.bitcoin.com

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut