Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Polacy wyprodukują grafen dzięki ICO? Podsumowanie tygodnia #247

Polacy planują wyprodukować grafen z pomocą TecraCoin, Bitcoin traci na wartości, a USA rozważa regulację kryptowalut. Max Keiser przewiduje rewolucję w ekonomii poprzez Bitcoin. Czy altcoiny szkodzą rynkowi? Dowiedz się więcej!

15 stycznia 2019 | 16:45

Patrzenie teraz na wykresy nie nastraja z pewnością optymizmem. Spoglądanie na aurę na oknem także. Dlatego przygotowaliśmy na was nową porcję newsów.

Polacy wyprodukują grafen dzięki ICO?

„To może być projekt, który przetrze szlak nowoczesnemu, przełomowemu sposobowi finansowania krajowych projektów badawczo-rozwojowych” – tak o TecraCoin na Twitterze napisał prof. Krzysztof Piech.

Projekt oficjalnie startuje w tym tygodniu. Konferencja na jego temat ma odbyć się w Warszawie, dnia 17.01.2019r. o godz. 19:00 na ulicy Al. Jana Pawła II 12, w biurowcu Kaskada. Spotkanie jest otwarte, ale obowiązuje kolejność rejestracji – liczba miejsc jest ograniczona.

W evencie oprócz prelegentów, wezmą udział członkowie zespołu Tecra, osoby odpowiedzialne za nadzór biznesowy i doradcy projektu. Swoją obecność potwierdzili między innymi prof. Krzysztof Piech oraz Marcelina Szwed-Ziemichód.

Rejestracji można dokonać tutaj.

TecraCoin ma być tokenem opartym na technologii blockchain, który zagwarantuje bezpieczne uczestnictwo w funduszu inwestycyjnym. Portfel inwestycyjny będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry), z których wyróżnia się grafen. Więcej informacji mamy poznać wkrótce.

Bitcoin traci przez altcoiny?

Eksperci z Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis przygotowali raport, który został opublikowany 11 stycznia i dotyczy rynku kryptowalut. Czytamy w nim m.in.:

“Podczas gdy cena Bitcoina prawdopodobnie nie spadnie do zera, perspektywa przypływu altcoinów konkurujących z Bitcoinem w portfelach inwestycyjnych inwestorów może spowodować znaczną presję na obniżenie siły nabywczej wszystkich kryptowalut, w tym Bitcoina.”

Zdaniem autorów dokumentu altcoiny więcej więc szkodzą całemu rynkowi, niż mu pomagają. Z tezą tą można jednak mocno polemizować. Powstanie np. Ethereum więcej wsparło rynek cyfrowych aktywów, niż mu zaszkodziło.

Amerykanie zastanawiają się nad regulacją kryptowalut

Wśród amerykańskich polityków, wyróżnia się kongresman Darren Soto. Od kilku miesięcy angażuje się w rozwój rynku kryptowalut. Uważa, że powinno być one nadzorowane przez Komisję Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) oraz Federalną Komisję Handlu (FTC), a nie – jak ma to teraz miejsce – Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Kongresmen jest zwolennikiem cyfrowych walut, ale także patriotą. Uważa, że USA muszą starać się być liderem nowego rynku:

“Czasem przyjmujemy za pewnik, że dolar amerykański jest podstawą światowej gospodarki, i tworzy stabilność i przewagę […] W miarę jak [dana] kryptowaluta staje się bardziej wykorzystywana, ta przewaga może zniknąć…”

Max Keiser nawołuje to rewolucji?

Kontrowersyjny dziennikarz Max Keiser twierdzi, że BTC zastąpi docelowo dolara w roli ogólnoświatowej jednostki rozliczeniowej. Nie zrażają to obecne spadki:

“Ale jeśli chodzi o to, dokąd zmierza Bitcoin – ty i ja jesteśmy zaangażowani w tą przestrzeń od 2011 roku, zauważyliśmy, że w 2011 r. spadł on o 94%, a w latach 2013, 2014, 2015, (…) o od 88% do 91%.”

Ponadto widzi, że BTC działa lepiej niż banki centralne:

“Harmonogram emisji monet wydobywanych co dziesięć minut sprawia, że ​​Bitcoin jest centralnym bankiem świata o najbardziej solidnej polityce monetarnej”.

Wszystko to ma w rezultacie dać istną rewolucję w świecie ekonomii.

Reklama:

Quark