Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
31 sierpnia 2013 | 21:35

Podsumowanie tygodnia to zbiór wszystkich najważniejszych informacji z minionego tygodnia publikowany co sobotę w formie skróconej informacji i odnośników do najciekawszych artykułów na blogach i w magazynach.

Niedziela 25 sierpnia

Niedziela tradycyjnie przebiegła bardzo spokojnie. Ekspert od Bitcoina J.R. Willet wpadł na pomysł zrewolucjonizowania świata Bitcoina i wszystkich alternatywnych coinów poprzez stworzenie MasterCoina.

Cała specyfikacja techniczna rozwiązania (EN): http://bitcoi.net/15JelED

Artykuł na CoinDesk (EN): http://bitcoi.net/1e1hSBq

The Economist wyjaśnia w artykule opublikowanym w niedzielę jak możesz kupić nielegalne narkotyki online (EN):  http://bitcoi.net/15JfcoI

Poniedziałek  26 sierpnia

Przez cały poniedziałek i wtorek w sieci było głośno o spoktaniu przedstawicieli Bitcoin Foundation z przedstawicielami najważniejszych rządowych agencji. Pisaliśmy o tym w artykule USA: Spotkanie z regulatorami.

Ciekawa infografika prezentująca ekosystem Bitcoina (EN):  http://bitcoi.net/14Nl3th

Wtorek 27 sierpnia

We wtorek cena zaczęła gwałtownie wzrastać , mogło to być spowodowane bardzo dobrymi informacjami napływającymi z w Waszyngtonu. Wzrost ceny został prawdopodobnie zapoczątkowany sporą transakcją, kiedy ktoś kupił ponad 13k BTC o wartości około 1.5 miliona dolarów.

Środa 28 sierpnia

Bitcoin. Wymowa: /?b?tk??n/. Rzeczownik. Cyfrowa waluta, w której mogą być wykonywane transakcje bez Banku Centralnego.

Mniej więcej tak brzmi definicja Bitcoina która pojawiła się w Oxfordskim słowniku: http://bitcoi.net/17au3oy

Artykuł na CoinDesk (EN): http://bitcoi.net/12Y7o1a

Artykuł na ParityNews (EN): http://bitcoi.net/1dCa3Vb

Czwartek 29 sierpnia

Pewna osoba przez pomyłkę dołączyła 200 Bitcoinów opłaty za transakcję, na  szczęście wszystko dobrze się skończyło kiedtna blok trafił Friedcat z ASICMiner i zwrócił całą sumę właścicielowi. Pisaliśmy o tym tutaj: http://bitcoi.net/16Uipl4

Piątek 30 sierpnia

Amerykanie mogą zapłacić czynsz w Bitcoinach, poinformował o tym serwis CoinDesk w artykule: http://bitcoi.net/1a9mKWb

Giełda Tradehill musiała tymczasowo zawiesić wymiany ze względu na kwestie regulacyjne i bankowe:

Artykuł na Gigaom:  http://bitcoi.net/15oOZhS

Bitcoin dla dzieci, czyli Akademia Bitcoina ? Artykuł na Bitcoin Magazine (EN): http://bitcoi.net/15oPiZX

I kolejny bardzo ciekawy artykuł również na stronie Bitcoin Magazine, czyli wiadomość do banków: Wkrótce Pokochacie Bitcoin: http://bitcoi.net/1a9ntXj

Sobota 31 sierpnia

Na weekend już tradycyjnie niewiele się dzieje. Kurs znowu poszedł do góry i obecnie jeden Bitcoin jest wart około 420 złotych. Pomyśleć, że jeszcze niedawno było to 220zł ; )

Na eBayu i Amazonie można już zapłacić Bitcoinem. Nie bezpośrednio oczywiście, bo należy skorzystać ze strony https://all4btc.com/ gdzie wystarczy wkleić odnośnik do interesującej nas aukcji, wybrać nasz kraj, wypełnić pola adresu i zapłacić w Bitcoinach. Całość odbywa się z wykorzystaniem usługi https://bitpay.com/. Warto wspomnieć, że w najbliższym czasie rusza Polski odpowiednik  http://inpay.pl/. Czy to znaczy, że niebawem będziemy mogli zapłacić Bitcoinem również na allegro? Bardzo prawdopodobne.

Wpis na PR Buzz (EN): http://bitcoi.net/1a9oWgc

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut