Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Pierwsza wielka korekta Bitcoina

15 kwietnia 2013 | 20:00

Uwaga. Od czasu kiedy opublikowaliśmy ten wpis w świecie Bitcoina wydarzyło się wiele nowych rzeczy. Kilka informacji we wpisie zostało wykreślonych, ponieważ są nieaktualne i mogą wprowadzać odbiorcę w błąd.

Pierwsza wielka korekcja Bitcoina
Po okresie kilku tygodni rekordowych wyników Bitcoin spadł dziś o 160 dolarów tracąc zarazem 60% wartości. Zaledwie dwa tygodnie temu Bitcoin wspiął się do progu rynkowego 1 miliarda dolarów, a w tym tygodniu z łatwością podwoił ten wynik osiągając wartość niemal 2.5 miliarda. Wystarczyło jednak kilka godzin, by wartość powróciła do tej sprzed dwóch tygodni. W chwili obecnej ceny sprzedaży i kupna różnią się diametralnie; Bitcoiny sprzedaje się po 100 dolarów, a kupuje za 150. Nie ma wątpliwości, że panika zawładnęła rynkiem i można się tylko zastanawiać nad tym, co przyniesie jutro.
Uwaga mediów skupiona na Bitcoinie
W ciągu ostatnich tygodni Bitcoin często pojawiał się w mediach. Przedstawiany był zarówno pozytywnie jak i negatywnie ale ostateczny efekt był taki, że jego cena poszybowała do niespotykanych dotąd poziomów. Wielu użytkowników czuło, że nie będzie to trwało wiecznie, ale ze względu na naturę Bitcoina, ?logiczna? cena mogłaby wynieść od 100 do 1000 dolarów. Tak naprawdę prawdopodobnym jest, że widzieliśmy dopiero początki wzrostu, a spadek wartości zaangażuje media w większym stopniu i przyciągnie nowych kupujących. Jeśli Bitcoin zyska na znaczeniu, można bezpiecznie założyć, że nie będzie kosztował kilkaset dolarów. Bitcoinów będzie wszak jedyne 21 milionów.
Jaka może być przyszłość Bitcoina?
Jeśli Bitcoinowi uda się wejść na rynek walut, należy pamiętać, że będzie go tylko 21 milionów sztuk- zawsze. Jeśli podzielimy populację planety (około 6 miliardów ludzi) przez ilość Bitcoinów wyjdzie nam 0.0035 Bitcoina. Jeśli spojrzeć na sprawę z tej perspektywy, aktualna cena jest niczym w porównaniu z realną ceną.
Jaki jest problem z przyszłością Bitcoina?
Przyszłość Bitcoina wygląda dobrze, jeśli by wierzyć aktualnej prasie na ten temat, ale jeśli wszyscy by go używali do codziennych transakcji, same bloki ważyły by Terabajty. W dodatku, w obecnym momencie atak 51%, który mógłby załamać sieć kosztowałby 2 miliony dolarów. Kryptowaluty prezentują się dobrze z powodu braku centralnego zarządzania, ale BTC nie wydaje się mieć odpowiednich specyfikacji, by stać się główną walutą. Możliwe, że przyjmie tą rolę na nadchodzące lata, ale z pewnością nie będzie najszerzej akceptowany.
Najnowsze dane rynkowe na temat Bitcoina

Zalamanie-bitcoin

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut