Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Ozzy Osbourne z własnymi NFT. Iran zakazuje kopania BTC. Podsumowanie #398

29 grudnia 2021 | 18:06

Jeśli ciekawi was, co wydarzyło się na rynku kryptowalut w ostatnim tygodniu, zachęcamy do lektury.

Ozzy Osbourne ma swoje NFT

Ozzy Osbourne, legendarny wokalista Black Sabbath, emituje swoją kolekcję NFT. Tokeny będą powiązane z grafikami nietoperzy (to nawiązanie do koncertu Ozzy’ego z lat 80., podczas którego muzyk odgryzł głowę nietoperzowi).

Co ciekawe, NFT będą miały funkcję „mutowania”. Dwa tokeny będą mogły zostać połączone i stworzyć trzeci, nowy token.

Źródło: Twitter

Iran zakazuje kopania kryptowalut

Iran ponownie zakazuje kopania kryptowalut. Władze argumentują to tym, że mining zużywa zbyt wiele energii elektrycznej, której brakuje w kraju w czasie zimy. Zapewne zakaz zostanie zniesiony wiosną. 

Warto przypomnieć, że Iran zakazał miningu już podczas miesięcy letnich. Wtedy powodem były… zbyt wysokie temperatury.

Dogecoin współpracuje z Vitalikiem Buterinem

Dogecoin rozpoczął współpracę z twórcą Ethereum, Vitalikiem Buterinem. Celem jest stworzenie nowego systemu „Community Staking” opartego na mechanizmie konsensusu Proof-of-Stake (PoS).

Community staking to nowa wersja PoS, która pozwala wszystkim członkom społeczności zdobywać nagrody za ich udział i wkład w ekosystem Dogecoina. Dzięki temu skorzystają na tym nie tylko tzw. wieloryby, ale każdy mały inwestor.

Źródło: Dogecoin

Senator z USA przygotowała kryptowalutową ustawę

Senator Cynthia Lummis przygotowała projekt ustawy o kryptowalutach. Ma przestawić go w Kongresie w styczniu 2022 r. Wiadomo, że znajdą się w nim definicję dot. rynku (m.in. stablecoinów) i mechanizmy, które pozwalają lepiej chronić konsumentów i inwestorów.

Lummis jest republikańską senator, co utrudnia sprawę przegłosowania nowego prawa. W Senacie panuje równowaga pomiędzy republikanami a demokratami, ale wiceprezydent Kamala Harris może w razie potrzeby pełnić funkcję osoby rozstrzygającej spory w głosowaniach. 

Źródło: Bloomberg

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut