Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Obawiamy się AI? Grayscale wygrywa w sądzie z SEC. Podsumowanie tygodnia #484

Grayscale wygrywa z SEC, Salesforce bada zaufanie do AI, a Friend.tech straszy użytkowników. Windows 12 ma być z elementami AI, a Windows Copilot ma ułatwić sterowanie systemem. Czytaj więcej o najnowszych wydarzeniach ze świata technologii.

30 sierpnia 2023 | 13:11

Co tym razem wydarzyło się w świecie nowych technologii? Zwłaszcza na rynku kryptowalut doszło do przełomu.

Grayscale wygrywa w sądzie z SEC

Grayscale starało się w 2022 r. o przekształcenie Bitcoin Trust (GBTC) w ETF rynku spot bitcoina. SEC, czyli komisja ds. nadzoru finansowego w USA, odrzuciła tę prośbę. W efekcie firma pozwała urząd. W tym tygodniu poznaliśmy wyrok w tej sprawie. Grayscale wygrało sprawę. Teoretycznie powinno to oznaczać, że SEC zezwoli na wspomniane przekształcenie, choć urzędnicy mogą się jednak jeszcze odwołać od wyroku.

SEC może też wkrótce podjąć decyzję m.in. w sprawie wniosku BlackRocka, który też stara się o utworzenie ETF-a rynku spot bitcoina.

Nie ufamy AI

Zgodnie z nowym badaniem Salesforce, przestajemy ufać sztucznej inteligencji i firmom, które z niej korzystają. Spółka zapytała o zdanie ponad 14 000 konsumentów i firm w 25 krajach. Jakie wyniki otrzymano? Blisko trzy czwarte klientów obawia się nieetycznego wykorzysta sztucznej inteligencji. Nieco ponad 40% nie ufa zaś tym podmiotom, które korzystają z AI. 

Co ciekawe, w skali roku zaufanie do AI spadło. W badaniu z 2022 r. ponad 80% firm i 65% konsumentów było otwartych na korzystanie ze sztucznej inteligencji. Teraz to kolejno 73% i 51%.

Źródło: Salesforce

Friend.tech straszy swoich użytkowników

Niezbyt dobrą politykę względem swoich userów prowadzi Friend.tech, które też zraża do siebie rynek. O projekcie zrobiło się ostatnio głośno. To nowy portal społecznościowy, który korzysta z sieci Base giełdy Coinbase. Umożliwia inwestowanie w udziały w profilach społecznościowych. Ostatnio jednak firma ogłosiła, że chce karać tych swoich użytkowników, którzy zdecydują się na korzystanie z “naśladowniczych” wersji jej platformy. Innymi słowy, chcesz korzystać z Friend.tech? Nie możesz korzystać z konkurencyjnych rozwiązań. 

„Aby mieć pewność, że lojalni użytkownicy zostaną sprawiedliwie wynagradzani podczas [używania] wersji beta [naszej platformy], użytkownicy przechodzący na forki i kopie automatycznie zrezygnują z gromadzenia punktów i utracą istniejące punkty”, podano w komunikacie. Potem chyba wycofano się z tego pomysłu, bowiem przeprosił za niego twórca projektu, a post z wiadomością do użytkowników zniknął.

Źródło: Cointelegraph

Windows 12 z elementami AI

Windows 12 ma posiadać elementy AI. Wszystko za sprawą Windows Copilot. To narzędzie oparte na technologii OpenAI i Microsoftu. Jako inteligentny asystent ma monitorować otwarte programy w systemie. Użytkownik będzie mógł łatwiej sterować systemem – robić to przy pomocy jednego kliknięcia albo komendy.

Źródło: ithardware.pl

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut