Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

NFT dla cyberprzestępców. Rekordowo niskie opłaty w sieci bitcoina. Podsumowanie newsów #432

31 sierpnia 2022 | 12:21

Co wydarzyło się na rynku kryptowalut w ostatnim czasie? Już odpowiadamy.

NFT dla cyberprzestępców

Z ciekawą inicjatywą startuje Metagame. Firma przygotowała NFT-nagrodę „White Hat”. Token jest powiązany z grafiką „białego kapelusza czarodzieja”. Co w tym rewolucyjnego? Otóż Metagame oferuje to NFT cyberprzestępcom, którzy okradli Nomad Bridge, czyli popularny pomost pomiędzy blockchainami. Ci otrzymają token w zamian za przejęte środki. Mówimy tu zaś o aż 190 mln USD w kryptowalutach.

Oczywiście wątpliwe jest, by hakerzy zgodzili się na taką transakcję. Sednem inicjatywy jest jednak promowanie na rynku blockchaina uczciwości. 

Założyciel Metagame, Brenner Spear, w rozmowie z Cointelegraph powiedział, że chociaż „nie ma pojęcia, czy skłoni to kogoś do zwrotu środków”, chce w ten sposób promować dobre praktyki w branży.

Źródło: Cointelegraph

Ethermine odchodzi od kopania ETH za pomocą Proof-of-Work

Już za niecały miesiąc – około 15 września br. – sieć Ethereum przejdzie na nowy algorytm emisji coinów. Przejdzie z Proof-of-Work na Proof-of-Stake. W praktyce oznacza to, że ETH przestanie być kopane za pomocą koparek.

Na powyższe reagują już największe poole kopiące ether. 

Ethermine to dziś największy na świecie mining pool ETH (może pochwalić się 262,79 terahaszami na sekundę). Ogłosiło właśnie, że we wrześniu przestanie kopać ETH.

Faza kopania w Ethereum zakończy się 15 września 2022 r. Po tej dacie nie będzie już możliwe kopanie etheru w sieci Ethereum za pomocą kart graficznych (GPU) lub ASIC

– podało Ethermine na swoim blogu.

Dalej dodano:

Dokładny licznik czasu będzie dostępny w panelu górnika. Możesz kontynuować kopanie etheru, aż odliczanie osiągnie zero.

Źródło: Ethermine

Opłaty w sieci bitcoina na rekordowo niskim poziomie

Średnia opłata za transakcję w sieci bitcoina spadła do poziomu poniżej 1 USD – dokładnie do 0,825 USD. To bardzo korzystna wiadomość dla użytkowników i pod kątem adopcji. Czym tańsze transfery BTC, tym kryptowaluta lepiej nadaje się bowiem do płacenia za towary i usługi.

Źródło: Cointelegraph

PayPal dołączył do TRUST

TRUST to skrót od Travel Rule Universal Solution Technology. To sieć dziś już blisko 40 firm, które wymieniają się informacjami nt. transakcji, jakie zachodzą w blockchainach. Powstała w efekcie zapisów, jakie znalazły się w amerykańskiej ustawie o tajemnicy bankowej (Bank Secrecy Act, BSA). Wynika z nich, że podmioty typu virtual asset service providers (VASP), czyli te, które są odpowiedzialne usługi powiązane z cyfrowymi aktywami w USA, są zobowiązane do przekazywania określonych informacji dotyczących transferów środków ich klientów innym instytucjom finansowym. Ma to pomóc z walce z praniem pieniędzy i finansowaniem terrorystów. 

Teraz do grona m.in. Coinbase, Paxos, Circle, Kraken czy Robinhooda dołącza gigant z rynku płatniczego – PayPal. 

Dodanie systemu PayPal to kolejny kamień milowy na drodze TRUST do stania się globalnym, branżowym standardem w zakresie zgodności z regulacjami

– skomentowała giełda Coinbase w komunikacie z 23 sierpnia.

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut