Firma Robocoin zajmująca się produkcją bankomatów Bitcoin umożliwiających zarówno zakup jak i sprzedaż Bitcoinów zaprezentowała nowe wideo promocyjne. Aktualnie firma działa w 16 krajach i umożliwia obrót w 14 różnych walutach również w złotówkach. Polski Robocoin znajduje się w Silesia City Center w Katowicach. W planach firmy jest stworzenie Robocoin B.A.N.K. czyli Bitcoin Automated Network Kiosk (tł. Zautomatyzowana sieć kiosków Bitcoin), a jej możliwości zaprezentowane zostały na filmie:

W minionym tygodniu ruszyła także sprzedaż hardwareowych portfeli Trezor, które dzięki zastosowanej technologii zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo Bitcoinów niż jakiekolwiek inne portfele. Komunikacja portfela z komputerem odbywa się w jedną stronę, a co za tym idzie nawet w przypadku kiedy system jest zawirusowany i znajduje się na nim oprogramowanie szpiegowskie można bezpiecznie, bez żadnego ryzyka wysłać Bitcoiny. Osoby które zamówiły sprzęt w pre-orderach już go otrzymały. Sam miałem okazję zobaczyć to urządzenie w Ambasadzie Bitcoin i muszę przyznać, że robi wrażenie.

fot
fot. Daniel Haczyk
fot.
fot. Daniel Haczyk

BitPay to firma która umożliwia akceptowanie Bitcoinów przez zwykłych przedsiębiorców. Dzięki stworzonym rozwiązaniom można zapłacić Bitcoinami przykładowo w kawiarni, a firma przejmuje na siebie całe ryzyko kursowe i wypłaca przedsiębiorcy wynagrodzenie w lokalnej walucie. Firma w maju poinformowała, że zebrała kapitał w wysokości 30 milionów dolarów i aktualnie może się pochwalić, że świadczy usługi ponad 40000 przedsiębiorcom. Każdego dnia przetwarza płatności o wartości co najmniej miliona dolarów. W ubiegłym tygodniu zrobiło się głośno o wprowadzeniu nowego planu, w którym zniosła wszelkie prowizje. Aktualnie firma reklamuje się hasłem ?Nielimitowane przetwarzanie płatności, darmowe na zawsze?. Celem firmy jest świadczenie usług milionowi klientów do roku 2016.

Poprzedni artykułPodsumowanie Tygodnia #53
Następny artykułPodsumowanie Tygodnia #54
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

19 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.