Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Na czele Wielkiej Brytanii staje zwolennik kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #441

7 listopada 2022 | 12:06

Co tym razem wydarzyło się w świecie kryptowalut? Zapraszamy do naszego podsumowania newsów!

Znamy nowego premiera Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii dochodzi do zmiany władzy. Po 45 dniach pełnienia urzędu premiera Liza Truss rezygnuje z tego stanowiska. Zastąpi ją Rishi Sunak. To były minister finansów i zwolennik kryptowalut. W poprzednich latach deklarował, że chce uczynić ze swojego kraju regionalne centrum technologii blockchain. Może to oznaczać wzmocnienie adopcji kryptowalut w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Coindesk

Na rynek trafia NFT „Władcy Pierścieni”

Na rynek trafia NFT filmu „Władca Pierścieni”. Tokeny będą certyfikatami praw własności do limitowanych, kolekcjonerskich edycji słynnej trylogii Petera Jacksona.

Pierwsza seria NFT została nazwana Mystery Edition. Jeden token kosztuje 30 dolarów, podaż wszystkich takich NFT jest ograniczona do 10 000 kopii. Alternatywą jest Epic Edition (cena: 100 dolarów za sztukę, podaż: 999 kopii). Wersja Epic zawiera bonusowe galerie zdjęć i ukryte elementy kolekcjonerskich AR.

Źródło: Variety

Twórca The Sims tworzy grę opartą o NFT

Will Wright, twórca kultowych serii gier SimCity oraz The Sims, ogłosił, że pracuje nad nowym projektem. To VoxVerse, które ma opierać się m.in. na NFT. 

To wirtualny świat, który istnieje w wielkim sześcianie. Gracze mają w nim posiadać ziemię,  tworzyć różne atrakcje, zdobywać zasoby i udzielać się towarzysko.

Projekt ma przyciągnąć trzy grupy osób: inwestorów, którzy będą kupować cyfrową ziemię, kupując działki za kryptowaluty, „twórców”, którzy będą budować na bazie gry coś nowego, z czego właściciele ziemi otrzymają procent zysków, i wreszcie użytkowników free-to-play, którzy nie będą musieli płacić za grę.

Źródło: axios.com

W USA sprzedano dom jako NFT

Dom w Kolumbii w Południowej Karolinie został stokenizowany i sprzedany jako NFT. To pierwsza taka transkacji w historii. Nieruchomość składa się z trzech sypialni, dużego salonu, jadalni, kuchni, garderoby, dwóch łazienek i patio. Całość kosztowała 175 tys. dolarów. Dom sprzedano na Roofsctock, cyfrowej platformie z nieruchomościami.

– Nigdy nie wyobrażałem sobie, że mógłbym kupić dom jednym kliknięciem, zamiast przechodzić przez czasochłonny i uciążliwy tradycyjny proces kupna […]. Zamiast czekać miesiącami na wycenę […] i przygotowywanie aktów własności, jednym kliknięciem udało mi się kupić w pełni ubezpieczoną nieruchomość — powiedział mediom nabywca domu, Adam Slipakoff.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut