Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

MicroStrategy dokupi BTC. Rosja reguluje rynek kryptowalut. Podsumowanie #414

25 kwietnia 2022 | 17:53

Jak co tydzień przedstawiamy wam podsumowanie najważniejszych newsów z rynku kryptowalut.

MicroStrategy dokupi BTC?

MicroStrategy wykorzysta spadki na rynku BTC do dokupywania bitcoinów?

W liście adresowanym do akcjonariuszy, dyrektor generalny firmy Micheal Saylor, potwierdził gotowość spółki do kontynuowania zakupów bitcoinów. Jak przyznał, to część szerszej strategii jego spółki.

FBI wie, kto okradł sieć Ronin

W marcu hakerzy (lub grupa hakerów) okradł Ronin Network. Przejęto aż 620 mln USD w kryptowalutach. FBI twierdzi, że za owym cybernetycznym skokiem stoi Lazarus Group, grupa cyberprzestępców z Korei Płn.

Sami twórcy Ronin Network twierdzą, że atak udał się z powodu exploita [chodzi o program mający na celu wykorzystanie istniejących błędów w oprogramowaniu]. Atakujący „wykorzystał zhakowane klucze prywatne w celu sfałszowania wypłat” w dwóch transakcjach.

Przestępcy będą mieć jednak problem z zamianą kryptowalut na fiaty. FBI wpisało powiązane z nimi adresy na swoją czarną listę.

Źródło: FBI

Rosja skończy prace nad e-rublem do końca roku

Bank centralny Rosji przyznał, że prace nad cyfrowym rublem potrwają do końca 2022 r.

Jeśli szybko przejdziemy z testowaniem i zmianami legislacyjnymi, możemy go [czyli e-rubla] wdrożyć w nadchodzących latach

– przekazano w komunikacie banku.

CBDC jest Rosji potrzebne teraz o wiele mocniej niż wcześniej to efekt sankcji, które nałożono na ten kraj po ataku na Ukrainie. Cyfrowy rubel mógłby pomóc je obejść.

Źródło: Bitcoin.com

Sieć kin w USA akceptuje kryptowaluty

Prezes AMC Theater, Adam Aron, kontynuuje swoją prokryptowalutową politykę. Już jesienią zeszłego roku firma zaczęła przyjmować płatności w kryptowalutach w zamian za bilety na filmy kupowane online. Teraz dodała do tego opcję płatności w aplikacji i umożliwiła płatności dogecoinami i shiba inu. Nowa usługa jest możliwa dzięki współpracy z BitPay.

Źródło: Twitter

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut