Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kryptowaluty w czasie Super Bowl, Intel zdradza szczegóły swojej koparki do kopania BTC. Podsumowanie #405

22 lutego 2022 | 22:21

Co tym razem wydarzyło się na rynku kryptowalut? Zapraszamy do podsumowania naszych newsów.

Super Bowl a sprawa kryptowalut

Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League. Jest najważniejszym wydarzeniem sportowym w mediach w USA.

W czasie tegorocznej edycji dość mocno promowały się firmy z rynku kryptowalut. Chodzi głównie o Crypto.com i Coinbase. Obie spółki reklamowały swoje usługi. Coinbase umieściło na swojej reklamie kod QR. Okazało się, że zainteresowanie QR-kodem było tak duże, że w pewnym nie momencie nie dało się wejść na stronę, do której kod się odsyłał użytkowników.

Intel ze swoją koparką 

Intel ogłosił, że pracuje nad swoją koparką do kopania kryptowalut Według zapewnień firmy ma ona być aż 1000 razy szybsza niż inne takie urządzenia. Na rynku pojawi się jeszcze w tym roku.

Dziś w Intelu deklarujemy nasz zamiar przyczynienia się do rozwoju technologii blockchain, tworząc energooszczędne akceleratory. Intel będzie angażować się i promować otwarty oraz bezpieczny ekosystem blockchaina, by pomóc w rozwoju tej technologii w sposób odpowiedzialny i zrównoważony

– przekazał wiceprezes spółki Raja M. Koduri.

Źródło: Twitter

Węgrzy chcą zakazu kryptowalut

Prezes Narodowego Banku Węgier György Matolcsy przyznał, że jest zdania, że chciałby zakazu kryptowalut na terenie UE i jego kraju. Chodziłoby nie tylko o mining, ale całkowity zakaz, taki jak wprowadzono w Chinach. Powiedział, że popiera „stanowisko wyższego organu nadzoru finansowego UE, że UE powinna zakazać metody kopania wykorzystywanej do produkcji większości nowych bitcoinów.” Dodał, że widzi potencjał kryptowalut do „obsługi nielegalnych działań i budowania piramid finansowych”. 

Źródło: MNB

Netflix nakręci serial o ataku hakerskim na Bitfinex

Netflix ogłosił, że nakręci serial o ataku hakerskim na Bitfinex. Dokument wyreżyseruje amerykański filmowiec Chris Smith. Współproducentem wykonawczym będzie Nick Bilton.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut