Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kryptowalutowe karty płatnicze. Podsumowanie tygodnia #267

W minionym tygodniu działo się na prawdę wiele. Nie zwlekając, prezentujemy więc najnowsze wiadomości ze świata kryptowalut.

24 czerwca 2019 | 18:09

Wracamy do was z nową porcją newsów! W minionym tygodniu działo się na prawdę wiele. Nie zwlekając, prezentujemy więc najnowsze wiadomości ze świata kryptowalut.

Kryptowalutowe karty płatnicze

Jeśli chcesz codziennie płacić kryptowalutami za bułki, twoje marzenie może wkrótce się ziścić. Coinbase uruchamia nową usługę płacenia cyfrowymi walutami za pomocą kart Visa w 6 kolejnych krajach. Są nimi: Hiszpania, Niemcy, Francja, Włochy, Irlandia i Holandia. Wcześniej firma pozwoliła na korzystanie z takich rozwiązań już obywatelom Wielkiej Brytanii.

CEO giełdy na rynek Wielkiej Brytanii, Zeeshan Feroz, powiedział:

„Możesz kupić artykuły spożywcze za bitcoiny (BTC), a następnie kawę za litecoiny (LTC) zaraz po.”

To jednak nie wszystko. Z podobną usługą, ale w skali całego globu startuje startup Crypterium. Jak sama firma reklamuje swój produkt, karty działają ponoć w każdym zakątku świata. Można je zamówić i otrzymać w ciągu 3 dni.

PKO BP wyemituje Poland Coina?

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje prace PKO BP dot. blockchaina i emisji tokenów cyfrowych. Wiosną zeszłego roku bank zarejestrował w Urzędzie Patentowym zestaw znaków towarowych dot. kryptowalut: PL coin, Poland coin, Pol coin, Pole coin i Pola coin. Teraz ma prowadzić badania w w/w zakresie wraz z Politechniką Warszawską. Czy oznacza to, że wkrótce doczekamy się pierwszego polskiego stablecoina?

Przypomnijmy, że wcześniej nad podobnym projektem pracował zespół prof. Krzysztofa Piecha i startup Fiat Based Token. Obu pomysłów nie udało się jednak zrealizować.

FacebookCoin ze wsparciem wielu firm

Ponoć już w tym tygodniu poznamy WhitePaper kryptowaluty Facebooka. W minionym tygodniu media rozpisywały się na temat plotek dot. projektu. Ponoć cyfrowa waluta ma nosić nazwę GlobalCoin lub LibraCoin. Ma nią zarządzać Stowarzyszenie Libra, w skład którego wejdą firmy takie jak: Kiva, Booking Holdings, Andressen Horowitz, Farfetch, Iliad, MasterCard, Uber, PayU, Marcado Pago, Coinbase, PayPal, Creative Destruction Labs, Bison Trails, Calibra, Xapo, Anchorage, Spotify, eBay, Stripe, Lyft, Visa, Thrive Capital, Ribbit Capital, Union Square Ventures, Vodafone, Mercy Corps i Women’s World Banking.

Każdy z podmiotów będzie zarządzał pojedynczym węzłem w sieci kryptowaluty. Za taką przyjemność należy zapłacić Facebookowi 10 mln USD.

John McAfee otwiera swoją giełdę

John McAfee dopiero co ogłosił, że chce wyemitować swoją krytowalutę, a już obwieścił światu nowy pomysł. Kontrowersyjny biznesmen otwiera swoją giełdę kryptowalut – McAfee Magic. Platforma ma być rewolucyjna jak na warunki rynki. Ciekawostką ma być usługa, która umożliwi początkującym inwestorom śledzenie i powtarzanie ruchów na niej bardziej doświadczonym kolegów.

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut