Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

KryptoRubel jednak powstanie? Informacje Tygodnia #237

Ron Paul: bitcoin jest ratunkiem dla gospodarki. John McAfee chce wystartować na prezydenta. CEO JP Morgan: „Bitcoin g*wno mnie obchodzi” >>

7 listopada 2018 | 08:00

KryptoRubel jednak powstanie?

Temat KryptoRubla powraca jak bumerang. Teraz przewodniczący rady Dumy ds. Rynków Finansowych, Anatolij Aksakow, przyznał w czasie konferencji prasowej dotyczącej zadłużenia gospodarstw domowych, że rząd Rosji rozważa emisję kryptowaluty. Ma mieć ona pokrycie w walucie fiducjarnej (rublu), tym samym jej emisją ma także zająć się bank centralny. Aksakov zauważył, że wdrożenie technologii blockchain pod względem emisji “kryptowaluty” jest “obiecujące”.

„Bitcoin g*wno mnie obchodzi”

Nigdy nie zmieniłem zdania na temat tego, co powiedziałem. Jedynie czego żałuję to tego, że powiedziałem to na głos – nigdy nie chciałem być “rzecznikiem” prasowym przeciwko bitcoinowi. Naprawdę, Bitcoin g*wno mnie obchodzi, w porządku? Sama technologia blockchain jest “prawdziwa”, ale bitcoin nie jest jak reszta walut fiat” – powiedział Jamie Dimon, czyli słynny już w świecie kryptowalut CEO JP Morgan.

Dimon już dawno temu zarzekał się, że nie będzie wypowiadał się na temat Bitcoina. Jak widać nie wytrzymał.

Decent się rozwija

Zdecentralizowana platforma dla twórców, Decent, podsumowuje ostatnie miesiące swoich prac. Start-up dokonał czterech zmian. Po pierwsze, stworzył nową www:

“W czerwcu w końcu udało nam się zmienić stronę internetową, na którą wszyscy czekali” – rozpoczynają wyliczankę zmian twórcy. Strona ma teraz uproszczony interfejs użytkownika, “przejrzyste menu, z którego można przejść do najnowszych informacji o naszych wydarzeniach, wiadomościach i wszystkich naszych blogach i komunikatach prasowych.” Oprócz tego “możesz dowiedzieć się więcej o naszym niesamowitym blockchaininie, DCore, poznać naszą społeczność, zobaczyć bieżące projekty na naszej roadmap. (…) Wszystko za pomocą zaledwie kilku kliknięć”.

Decent prowadził też algorytm Delegated Proof of Stake (DPoS), który da szansę głosowania na górników tokenów. Może z tego korzystać “każdy, kto posiada token(y) DCT.(…) Nasi górnicy zostali zachęceni do dzielenia się informacjami o sobie w swoich profilach, dzięki czemu nasi użytkownicy lepiej rozumieją, kto wykonuje pracę”. (…) “Narzędzie do głosowania jest wypełnione wieloma niesamowitymi funkcjami. Na przykład jedno z nich obejmuje głosowanie na liczbę aktywnych górników, co wpływa na sposób skalowania całego systemu głosowania. Od drugiego do ostatniego dnia sierpnia wydaliśmy prosty samouczek, pokazujący naszym posiadaczom DCT, jak łatwo jest wywrzeć demokratyczny i pozytywny wpływ na DCore. Dodatkowo stworzyliśmy film informacyjny wyjaśniający wszystkie procesy związane z naszym nowym narzędziem do głosowania”.

Mało? Kolejnym ważnym krokiem dla naszego zespołu technicznego w tym kwartale było uruchomienie naszego portfela internetowego. Portfel, oczywiście, działa na DCore, co oznacza, że ​​jest w stanie obsłużyć transakcje o prędkości 2000+ TPS. Nasz portfel nie tylko pozwala przechowywać natywne tokeny DCT, ale także niestandardowe tokeny, które są znane w naszej społeczności DECENT jako UIAs.

Ostatnim krokiem jest uruchomienie pakietu SDK DCore, który “zasadniczo działa jako przybornik dla każdego dewelopera, który rozpoczyna budowanie swojego wymarzonego projektu na DCore. SDK jest dostępny w GitHub, gdzie zapewniamy wsparcie dla Androida, Java i Java backend, a także ilustracje wielu przykładów implementacji.”

John McAfee chce wystartować na prezydenta

Kontrowersyjny biznesmen i twórca firmy odpowiedzialnej za popularny program antywirusowy chce wystartować na prezydenta USA. Co jednak istotne jego celem nie jest fotel w Białym Domu, ale… promocja walut cyfrowych:

“[Kryptowaluty] To jest wszystko, o czym będę mówić. Widzisz, nie chcę być prezydentem. Nie mogę być… nikt nie wybierze mnie na prezydenta. Jednak mam prawo kandydować.”

O swoich planach McAfee mówi od wielu miesięcy. Już w 2016 r. starał się o nominację z obozu Partii Libertariańskiej. W tamtym okresie chciał skupić się na “lukach w cyberbezpieczeństwie”.

Ron Paul: bitcoin jest ratunkiem dla gospodarki

Amerykański polityk Ron Paul pytany jak zażegnać ewentualny kryzys ekonomiczny wskazał na… kryptowaluty:

„Pierwszym krokiem powinno być uchwalenie ustawy umożliwiającej ludziom korzystanie ze wszystkich alternatywnych walut oraz zwolnienie wszystkich transakcji dokonanych na metalach szlachetnych i kryptowalutach z podatków od zysków kapitałowych i innych.”

To nie pierwsza jego wypowiedź na temat walut cyfrowych. W czerwcu za pomocą mediów społecznościowych napisał:

„Uważam, że kryptowaluty wykorzystujące technologię blockchain i standard złota mogą istnieć razem. Dla niektórych transakcji mogą być używane alternatywne waluty ze względów wydajnościowych .”

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut