Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Kolejny kraj chce emitować CBDC. Podsumowanie tygodnia #374

15 lipca 2021 | 13:42

Jak co tydzień przyszedł czas na podsumowanie ostatniego tygodnia w świecie kryptowalut.

Ghana chce mieć swoje CBDC

Bank Ghany (BOG) ma wyemitować swoją cyfrową walutę. Wiemy już, że pod kątem ekonomicznym jest ona podobna do waluty fiat. Maxwell Opoku-Afari, zastępca gubernatora BOG, powiedział teraz w mediach, że decyzja dot. emisji ma zapaść po serii testów.

– Waluta cyfrowa jest narzędziem banku centralnego, który potwierdza potrzebę rozwoju płatności cyfrowych i dostarczania e-usług finansowych. W ten sposób Bank Ghany zapewni platformę, na której będziemy mogli zwiększyć wartość transakcji cyfrowych – powiedział Opoku-Afari.

Jeśli projekt się uda, Ghana będzie pierwszym krajem w Afryce, który wyemituje CBDC.

Źródło: GhanaWeb

Znany włoski piłkarz z NFT

Giorgio Chiellini to znany włoski piłkarz. Świat podziwiał go w czasie Euro 2020.

Teraz sportowiec wyemitował NFT. Tokeny dają jego fanom wiele możliwości. Po pierwsze, dają szansę na rozmowę online z Chiellinim i otrzymanie jednej z jego koszulek, w których grał w ostatnich meczach. Do zestawu mogą dojść też buty, które są sygnowane tą gwiazdę piłki nożnej. W ramach specjalnej loterii można będzie też wygrać dwa bilety na mecz Juventusu i reprezentacji Włoch.

Źródło: Blockasset

Paragwaj uzna BTC za środek płatniczy?

Kongresman Paragwaju Carlitos Rejala i senator Fernando Silva Facetti przygotowali „Ustawę o bitcoinie (BTC)”. Jej celem jest regulacja rynku kryptowalut w ich ojczyźnie. Chodzi ponoć nie tylko o uznanie BTC za środek płatniczy, ale także sprowadzenie do kraju górników kryptowalut.

– Jestem tutaj, aby zjednoczyć Paragwaj – ogłosił na Twitterze Rejala, który na zdjęciu dodał sobie laserowe oczy – znak poparcia dla BTC.

Źródło: Twitter 

Hiszpania chce wiedzieć, ilu jej obywateli trzyma kryptowaluty na zagranicznych giełdach

Hiszpański parlament przegłosował ustawę, która wymusza na Hiszpanach ujawnienie ich „zagranicznych zasobów kryptowalut”. Cyfrowe waluty zostały bowiem włączone do Systemu Modelo 720. W jego ramach obywatele muszą deklarować to, czy mają zagraniczne konta i nieruchomości.

Niewywiązanie się z obowiązku będzie wiązało się z karą w wysokości 5900 USD. Ta może być jednak nakładana wielokrotnie. Przepis jest zagrożeniem zwłaszcza dla osób, które posiadają kilka kont na różnych zagranicznych giełdach.

Źródło: hacienda.gob.es

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut