Bitcoin Foundation w Kaliforni została wezwana do zaniechania działań z powodu braku odpowiedniej licencji na przekazywanie pieniędzy. Można domniemywać, że organizacja wystawiła się na ogień urzędników organizując konferencję Bitcoin 2013 w San Jose, a teraz, według autora artykułu w magazynie Forbes, podobnie potraktowane mogą zostać również inne przedsiębiorstwa poświęcone kryptowalucie. Warto wspomnieć, że Jon Matonis- autor artykułu jest jednocześnie członkiem zarządu Bitcoin Foundation.

Według prawa finansowego stanu Kalifornia (California Financial Code) kara za ewentualne przewinienia może tu wynieść od $1,000 do $2,500 za każdy dzień niedostosowania się. Należy też pamiętać o prawie federalnym, które przewiduje osobne kary za brak rejestracji w Departamencie Skarbu (Treasury Department). Obejmują one do 5 lat więzienia oraz grzywnę w wysokości $250,000.

Zarówno w tym, jak i w innym artykule wezwanie do zaniechania działalności porównane zostało do przypadku firmy Square inc., która otrzymała podobne polecenie w marcu tego roku, tym razem w stanie Illinois. Matonis określa jednak Bitcoin Foundation jako organizację non-profit zajmującą się głównie promowaniem protokołu open-source Bitcoina i, która nie posiada i nie obraca pieniędzmi. Taki stan rzeczy byłdy zdaniem Matonisa sprzeczny z założeniami organizacji.

Jeśli okaże się, że regulacjami zbombardowane zostaną również inne firmy, powstanie realne niebezpieczeństwo spowolnienia rozwoju technologii oraz infrastruktury związanej z Bitcoinem, a według słów Matonisa, ?Kwestia wolnego wyboru w sferze walut jest prawdopodobnie najważniejszą kwestią związaną z wolnością słowa w naszych czasach?. Z różnych więc względów, zdarzenie to może mieć poważne konsekwencje.

Nie wiadomo na razie, czy Bitcoin Foundation uczyniła cokolwiek w kierunku dostosowania się do  wymogów. List wzywający do zaniechania działalności wysłany został 30 maja i przyznaje organizacji 20 dni na podjęcie żądanych działań.

22 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.