Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut
9 stycznia 2014 | 21:35

Jak zapewne większość osób zauważyła, od jakiegoś czasu na blogu pojawiało się bardzo mało informacji. Było to spowodowane między innymi ostatnimi wydarzeniami w świecie Bitcoina, oraz innymi projektami nad którymi pracujemy, ale od przyszłego tygodnia znowu ruszamy z pełną mocą i możecie spodziewać się ciekawych publikacji! Jeśli ktoś chciałby nawiązać z nami współpracę, albo opublikować wpis gościnny zachęcamy do kontaktu. Kilka najnowszych informacji:

GHash.IO

GHash.IO niebezpiecznie zbliżył się do osiągnięcia progu 50% mocy obliczeniowej całej sieci. Rano cryptocoinsnews.com wysłał ostrzeżenie drogą mailową, a na reddicie jest to tematem numer 1:

reddit_ghashio

Już kilka dni temu mogliśmy obserwować jak kopalnia zbliża się do osiągnięcia niebezpiecznego progu. Dzisiaj po wszczęciu alarmu mogliśmy zaobserwować spadek udziałów kopalni o kilka punktów procentowych z 42% do 38%. Na poniższym wykresie widzimy, że to wciąż bardzo niewielki spadek, ponieważ kopalnia dysponuje również własną mocą obliczeniową i jest połączona z serwisem CEX.io gdzie można kupić moc obliczeniową za Bitcoiny. Wszystkich, którzy jeszcze mają tam udziały zachęcamy do bojkotu kopalnii i przeniesienia się na rodzimy picostocks.com, gdzie akcje 500TH (100TH) można kupić taniej niż udziały na CEXie. Osoby, które zajmują się Bitcoinem dłużej mogą obawiać się picostocks ze względu na włamania i kradzież Bitcoinów które miały tam miejsce, ale przypominamy, że wszystkie Bitcoiny zostały zwrócone użytkownikom, strona działa już poprawnie i w przyszłości będzie się rozrastać. Ostatnio w grupie na facebooku kilka osób dyskutowało na ten temat i osoby poszkodowane przyznały, że otrzymały zwrot środków.

moc

Sytuacja z GHash.IO jest o tyle niebezpieczna, że gdyby przekroczyli próg 51% mogliby próbować fałszować transakcje i doprowadzić do podwójnego wydania. Na szczęście na dłuższą metę, gdyby nie osiągnęli jeszcze większej mocy obliczeniowej, nie byliby w stanie zbudować forka. GHash.IO korzysta w 45% procentach ze swojego własnego sprzętu (koparki ASIC BitFury), natomiast 55% mocy obliczeniowej należy do niezależnych użytkowników, którzy mogą w każdej chwili przenieść się na inny pool. Kopalnia GHash.IO zdaje sobie sprawę z zagrożenia i oficjalnie poinformowała o zastosowanych środkach bezpieczeństwa. Aktualnie nowi górnicy nie mogą korzystać z usług kopalni, natomiast osoby które wykupiły w niej udziały niebawem będą miały możliwość wybrania kopalni na której zakupione Gigahashe będą kopać.

Bloomberg Newsweek 

Bitcoin trafił na okładkę magazynu Bloomberg Newsweek, który jest czytany przez większość osób zajmujących się finansami. Artykuł można przeczytać tutaj: http://bitcoi.net/19goYCU

Impreza w Warszawie

W najbliższą sobotę (11 stycznia) w Warszawskim AppleCaffe osoby które chciałyby dowiedzieć się jak przebiegają transakcje Bitcoin w praktyce będą miały okazję zapłacić za jedzenie i napoje. Przy płatności w Bitcoinie każdy otrzyma 5% zniżki na specjalny drink. Organizatorzy zapowiadają również krótkie prezentacje na początku imprezy.

Na wydarzeniu będzie sporo doświadczonych użytkowników (między innymi my się pojawimy), z którymi będzie można porozmawiać o szczegółach Bitcoina, oraz obalimy wszelkie mity. Organizatorzy  informują:

O godzinie 19:00 odbędzie się krótka prezentacja wprowadzająca dla osób, które chciałby poznać podstawy działania tej technologii. Będzie można dowiedzieć się jak dokonywać płatności za pomocą własnego telefonu komórkowego, czy wykorzystać środki zgromadzone na tzw. bezpiecznych zimnych portfelach. Zainteresowani pozyskają wiedzę jakie proste środki należy stosować w kontakcie z aplikacjami internetowymi aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Strona wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/194390124098344/

Miejsce i czas:

Godzina 20:00, sobota 11 stycznia 2014

Applecaffe

Piękna 24/26A

00-549 Śródmieście, Warszawa

Konferencja w Opolu

IMG_3296

Dziękujemy wszystkim osobom, które pojawiły się na konferencji w Opolu. Podczas dwugodzinnego spotkania udało nam się opowiedzieć o podstawach działania sieci, ekonomii, prawie, bezpieczeństwie, oraz używaniu Bitcoina w praktyce. Ufamy, że udało nam się rozwiać wszelkie wątpliwości i mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować podobne wydarzenia w przyszłości! Praca z 1995 roku o końcu tradycyjnego pieniądza o której wspominaliśmy na konferencji i który jest obowiązkową lekturą każdej osoby zainteresowanej kryptowalutami znajduje się tutaj: http://www.orlingrabbe.com/money1.htm. W najbliższych tygodniach możecie spodziewać się tłumaczenia pracy.

Więcej informacji z bieżącego tygodnia znajdziecie w sobotę w podsumowaniu tygodnia!

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut