Reklama

Quark

Kiedy wierzyciele Mt. Gox dostaną swoje bitcoiny. Podsumowanie newsów #433

31 sierpnia 2022 | 12:24

Co wydarzyło się na rynku kryptowalut przez ostatnie 7 dni?

Kiedy wierzyciele Mt. Gox dostaną swoje bitcoiny?

Powraca temat wierzycieli Mt. Goxa, upadłej giełdy kryptowalut, która kiedyś była liderem rynku. Pierwotnie ci mieli otrzymać swoje bitcoiny, jakie utracili w wyniku upadku platformy, pod koniec sierpnia. Wiemy już jednak, że tak się nie stanie, bowiem system do wypłat nie jest gotowy. Kiedy będzie? Nie wiadomo.

Wiemy już też, że sam proces wypłat potrwa wiele miesięcy i będzie podzielony na etapy. 

Czeka nas premiera gry o shiba inu

Powstaje gra inspirowana kryptowalutą shiba inu. Informację potwierdzono na ostatnim Gamescomie. Przekazał ją William Volk, amerykański twórca i wydawca gier mobilnych. 

Zanim przeprowadzimy ogólnoświatową premierę, upewnimy się, że [gra] jest w pełni przetestowana. Obejmuje to dużą liczbę użytkowników grających razem ze sobą – zapowiedział Volk.

Podał też szczegóły techniczne.

Chcieliśmy to zrobić w 3D i ma to dobrze wyglądać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i innych – powiedział. Jak dodał, karty w grze “mają pasować do ​​świata i mitologii świata Shiba”.

Źródło: thecryptobasic.com

Talibowie dokonują czystki na rynku kryptowalut

Talibowie przejęli władzę w Afganistanie w 2021 r. Od tego czasu zaostrzają prawo dot. swobód gospodarczych. Nielegalne jest np. granie na Foreksie. Teraz do tego doszedł zakaz związany z kryptowalutami. W związku z tym ostatnim w kraju aresztowano osoby, które prowadziły giełdy kryptowalut. Tych ostatnich było ponoć kilkanaście.

Aresztowaliśmy wszystkich zaangażowanych w biznes [kryptowalut] i zamknęliśmy ich firmy – przekazał szef jednostki antykryminalnej policji w Heracie, Sayed Shah Sa’adat. – Da Afghanistan Bank [bank centralny kraju] uważa handel online na Forex za nielegalny (…). W rezultacie tego zakazaliśmy go – dodał.

Źródło: news.bitcoin.com

Powstały M&M’s inspirowane NFT 

Na rynku pojawiły się drażetki M&M’s inspirowane serią NFT Bored Apes Yacht Club. 

Do sprzedaży trafiły trzy serie. Pierwsza to złoty box, limitowany do 100 sztuk. Koszt? 99,99 USD. Druga: brązowy box za 59,99 USD.

Najtańszą opcją był słoik ze słodyczami, który został ozdobiony postaciami z BAYC. Cena wyniosła 39,99 USD.

Inicjatywa pokazała, jak właściciele NFT mogą zarabiać na grafikach, do których posiadają prawa. Akcja była efektem współpracy Mars Incorporated z Universal Music Group, która to obsługuje wybrane licencje do NFT BAYC.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut