Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kapitalizacja gigantów technologicznych mniejsza niż bitcoina. Podsumowanie tygodnia #387

Zestawienie najnowszych wydarzeń ze świata kryptowalut: kapitalizacja bitcoina przekroczyła wartość Tesli i Facebooka, McDonald's China emituje NFT związane z Big Maciem, a Salwador planuje zainwestować część zysków z bitcoinów w budowę szpitala dla zwierząt za 4 miliony dolarów. Oszust wyłudził ponad 250 tysięcy złotych na wynajmie koparek.

13 października 2021 | 13:37

Co wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie kryptowalut? Zdarzyło się wiele. Przed wami podsumowanie newsów z ostatnich kilku dni.

Kapitalizacja bitcoina większa niż Tesli i Facebooka

Bitcoin ponownie drożeje. Po przebiciu bariery 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej, wartość wszystkich bitcoinów jest warta więcej niż kapitalizacja Facebooka. Ta ostatnia wynosi 928 miliardów dolarów. Kapitalizacja rynkowa bitcoina jest też większa niż Tesli (795 miliardów dolarów).

McDonald’s China emituje NFT

8 października 2021 roku McDonald’s China ogłosił emisję własnego NFT. Premiera jest powiązana z 31. rocznicą wejścia marki fast foodów na chiński rynek.

Pierwszy NFT McDonald’s China to „Big Mac Cube”. Nazwa nawiązuje do najpopularniejszej kanapki oferowanej przez firmę. Emitenci twierdzą, że Big Mac Cube „to trójwymiarowa dynamiczna cyfrowa praca inspirowana duchem marki McDonald’s i kształtem nowej siedziby głównej”. Na rynek trafi tylko 188 sztuk NFT. Dostaną je pracownicy i klientów franczyzy w formie limitowanych prezentów.

Źródło: Cointelegraph

Polak wyłudzał pieniądze na wynajem koparek

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu poinformowali o zatrzymaniu oszusta, który za pomocą portali aukcyjnych miał oferować wynajem „koparek kryptowalut”. W praktyce wyłudzał pieniądze. W komunikacie policji czytamy:

„Mężczyzna ogłaszał się na portalach aukcyjnych i przekonywał przyszłych klientów, że ma własne koparki kryptowalut (zestawy komputerów lub kart graficznych o dużych mocach obliczeniowych), które może wynająć. Informował także, że posiada farmy solarne dostarczające komputerom odpowiednio dużej mocy do tego typu działań. Sprzedający zapewniał o swojej ugruntowanej pozycji na rynku i tysiącach klientów, głównie poza granicami kraju.”

Dalej opisano, jak działał jego wątpliwej jakości program inwestycyjny:

„Oferowane przez niego zyski były dość wysokie – zainwestowanie 100 złotych miało skutkować wypłatą złotówki dziennie przez najbliższy rok. Początkowo część kupujących otrzymywała obiecane zyski zgodnie z zawartymi umowami. Dzięki temu mężczyzna otrzymywał pozytywne opinie, jako sprzedający i pozyskiwał kolejnych klientów w sieci.”

Oszust oszukał kilkadziesiąt ofiar i łącznie wyłudził ponad 250 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

Salwador zbuduje dzięki kupionym bitcoinom szpital dla zwierząt

Przez ostatnie kilka tygodni Salwador kupował BTC. Prezydent kraju Nayib Bukele stwierdził teraz, że ma plany zainwestowania części zysków, jakie jego kraj uzyskał dzięki kryptowalutom, w szpital dla zwierząt. Mówimy o wydaniu przez państwo na ten cel 4 milionów dolarów, które kraj zarobił dzięki bitcoinom.

W ramach placówki powstaną: cztery sale operacyjne, cztery przychodnie ratunkowe, 19 gabinetów i strefa rehabilitacji.

Źródło: Twitter

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut