Reklama

Quark

Joe Biden podpisał przełomową dla kryptowalut ustawę. Podsumowanie #392

23 listopada 2021 | 13:44

Jak co tydzień podsumowujemy dla was najistotniejsze newsy z rynku kryptowalut. 

Joe Biden podpisał ustawę dot. kryptowalut

Prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę o infrastrukturze. Dotyczy ona także kryptowalut. Gdy wejdzie w życie każdy producent oprogramowania związanego z blockchainem (np. portfeli na cyfrowe aktywa) czy inny podmiot z rynku kryptowalut będzie musiał raportować do skarbówki USA informacje o przelewach w cyfrowych walutach. Problemem polega na tym, że przez specyfikę blockchaina (anonimowe przelewy) jest to niemożliwe. Eksperci zakładają, że nowa ustawa negatywnie wpłynie na rynek kryptowalut w USA.

Źródło: Youtube 

Korea Płd. idzie śladami USA?

W Korei Płd. politycy debatują nad podobnymi pomysłami legislacyjnymi. Chodzi o ustawę „Poznaj nadawcę”, która będzie – jeśli wejdzie w życie, co nie jest pewne – wymuszała na firmach, które otrzymają od kogoś kryptowalutę lub inne cyfrowe aktywo raportować dane osoby lub podmiotu, który przesłał jej e-aktywo.

Jak na razie na temat ustawy debatuje parlament. Jest ona krytykowana przez ekspertów branżowych.

Źródło: Cointelegraph

Tokeny K-popu

Firma Animoca Brands rozpoczyna współpracę z koreańską wytwórnią płytową Cube Entertainment, aby zbudować „metawers k-popu”. W ramach projektu mają zostać wyemitowane NFT powiązane ze zdjęciami artystów koreańskiego popu i utworami z tego gatunku.

Cube Entertainment ma podpisane kontrakty z około 50 artystami z gatunku K-popu (m.in. BtoB, Pentagon, (G)I-DLE i Lightsum).

Źródło: Cointelegraph

Aktualizacja Taproot

W życie weszła aktualizacja Taproot. To nowa aktualizacja sieci bitcoina. Zwiększy prywatność bitcoina poprzez zmianę w algorytmie podpisywania sieci i obniży koszty transakcji. Stoi za nią Greg Maxwell, który stworzył ją w 2018 r. Została przegłosowana przez społeczność BTC w czerwcu tego roku.

Źródło: Twitter

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut