Reklama

Quark

Joe Biden jest antykryptowalutowy? Czy AI zdałaby maturę? Podsumowanie tygodnia #521

15 maja 2024 | 10:00

Od naszego poprzedniego podsumowania minęło 7 dni. Czas na kolejną odsłonę naszego cyklu!

Joe Biden nie chce pomóc kryptowalutowym firmom?

W Kongresie USA trwa obecnie batalia o zmianę przepisów. Chodzi o regulacje, które narzucają na banki chcące zdeponować cyfrowe aktywa dla klientów, obowiązek dodawania tychże do swojego bilansu. To zwiększa koszty procesu.

Teraz Kongres chciał zmienić te przepisy. Tyle że Biały Dom już ogłosił, że Joe Biden zawetuje projekt. Jak podała administracja, nowelizacja mogłaby „ograniczyć zdolność SEC do zapewnienia odpowiednich barier ochronnych i rozwiązania przyszłych problemów związanych z kryptowalutami”.

Źródło: Coindesk

Czy AI zdałaby polską maturę?

Za nami pierwsza fala egzaminów maturalnych. Dziennikarze RMF FM sprawdzili, czy AI zdałaby maturę z języka polskiego. Poprosili ChatGPT, by napisał pracę pt. „Bunt i jego konsekwencje dla człowieka”. Na ten temat wypracowanie pisali też maturzyści. W pracy należało odwołać się do lektury obowiązkowej.

Redakcja radia postanowiła potem pokazać prace AI Joannie Wolfram z XXXV LO im. Bolesława Prusa. Polonistka nie była zachwycona.

Sztuczna inteligencja zdałaby maturę z polskiego, ale byłaby to słaba matura. Według mojej oceny praca otrzymałaby 18 punktów na 35, czyli 51 procent. To jest żaden wynik, jeżeli się myśli o jakichkolwiek studiach uniwersyteckich. To jest przecież podstawa. To jest wynik zadawalający ucznia, którego egzamin z polskiego interesuje tylko po to, aby zamknąć etap szkoły – oceniła nauczycielka.

Źródło: RMF FM

Xbox idzie do piachu?

Marka Xbox może przestać istnieć. A dokładniej: zostanie wchłonięta przez Microsoft Gaming.

Rozmawiałem osobno z dwoma byłymi długoletnimi pracownikami Xbox i obaj ubolewali nad obecnym stanem firmy. Jeden z nich powiedział mi przed okropnym zamknięciem studia w tym tygodniu: „Odbyłem długie rozmowy z grupą założycieli Xbox i wszyscy doszliśmy do tego samego wniosku: to już nie Xbox, ale Microsoft Gaming – cytuje osobę z obozu Xbox portal IGN.

Powód? „Xbox jest teraz za duży”. Przynajmniej tak podało źródło redakcji.

Źródło: IGN

Powstaną bitcoinowe stablecoiny

Stablecoiny działają głównie w sieci Ethereum i Tron. Okazuje się, że wkrótce mogą pojawić się w sieci Bitcoin! Elizabeth Stark, dyrektor generalna Lightning Labs, powiedziała na londyńskim wydarzeniu Crypto and Digital Assets FT Live, że są takie plany. Powód? Znaczenie stablecoinów. Chodzi o to, że pomagają przechowywać wartość.

Dlatego właśnie teraz budujemy ten protokół i tę technologię. Nie emitujemy aktywów, budujemy tory. Emitenci aktywów będą korzystać z naszej technologii do emitowania tokenizowanych aktywów w świecie rzeczywistym – powiedziała Stark.

Źródło: X

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut